Vervolg van pag. 39 floot werkelijk in alle situaties tegen Leeds United en voor de Italianen, die daardoor aan een snelle treffer van Chiaru- gi ruim voldoende hadden voor de winst. Omdat beschuldi gingen van omkoping in de lucht bleven hangen maar niet konden worden hardgemaakt, mocht Milan aantreden in de tweede editie van de Supercup. Een krappe zege in de thuis wedstrijd dankzij alweer een doelpunt van Chiarugi werd in Amsterdam gevolgd door een complete strafexercitie. Nadat Jan Mulder, voor even verlost van problemen met zijn knie, en Piet Keizer voor een 2-0 ruststand hadden gezorgd, werd Milan, ondanks de aanwezigheid van cracks als Rivera, Mal- dera, Schnellinger en Anquiletti, volledig afgeslacht en ten slotte opgezadeld met een 6-0 nederlaag, waarvan een slechts met vijftienduizend mensen gevuld Olympisch Sta dion getuige was. PRESTIGE Ofschoon Ajax beide malen blij was met de gewonnen be ker, kreeg deze nooit het prestige van de eigenlijke Europa Cup, of zelfs de wat gedeukte Wereldbeker. Een blik in de prijzenkast in de Meer leert dat men nimmer de moeite Müller, Maier en Beckenbau- er symbolen voor Bayern München begin jaren '70. heeft genomen een replica van de beker te laten maken, zo dat slechts een herinneringsplaquette aan het bezit van de beker herinnert. Met de teloorgang van het Nederlandse clubvoetbal (alleen de UEFA-Cup werd in de jaren zeventig nog tweemaal ver overd) slonk ook de inttresse voor de Supercup. Even leek het bij deze twee uitvoeringen te zullen blijven, toen in 1974 het Westduitse Bayern München en het Oostduitse Magdeburg het niet eens konden worden over de data. Dat was althans de officiële reden. Onofficieel speelde ook de nog altijd wat gespannen politieke situatie tussen de twee landen op de achtergrond mee. Dat beide clubs toevalliger wijs ook in de Europa Cup tegen elkaar lootte, deed het en thousiasme voor nóg een dubbelslag verder slinken, zodat de wedstrijden dat jaar achterwege zouden blijven. Verrassend genoeg had Dinamo Kiev een jaar later wel zin om tegen Bayern uit te komen. En een jaar later de Oekraïe- ners de eerste Europa Cup ll-winnaars die de beker voor een jaartje arresteerden, in 1976 gevolgd door Anderlecht. BRITS TIJDPERK Daarna volgde het Britse tijdperk: zevenmaal achtereen ver wierf een Britse club het recht om om de beker te spelen. Vier maal wonnen ze, twee maal verloren ze, en eenmaal, in 1981 tegen Dinamo Tbilisi, werd er niet gespeeld omdat de Georgiërs middenin het winterseizoen weinig voelden voor een prestigeslag waarin ze aan training zoveel tekort zou- KICK OFF NR. 14-41

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 40