t Nadat AC Milan met 6-0 is afgedroogd, ontfermen (links) Arie Haan en Heinz Stuy zich over de Supercup die zo lelijk is als hij groot is. Ajax won in 1973 de nieuwe trofee voor de eerste maal tegen Glasgow Rangers. ondertekenden, slechts het label 'vriendschappelijke ont moeting' krijgen. Rangers etiketteerde de thuiswedstrijd als een jubileumwedstrijd, terwijl Ajax op het programmaboek je en de toegangskaartjes brutaalweg het woord 'Supercup' bezigde. Hoe dan ook, op 16 januari 1973 werd op Ibrox Park voor het eerst om het kleinood gespeeld in een lekkere Vervolg van pag. 35 ker die zo groot was dat ge vreesd moet worden dat de omvang omgekeerd evenre dig was aan de goede smaak van de kunstenaar), en be gon met organiseren. Daarmee stuitte het al me teen op een technisch pro bleem. Ajax was al snel in voor het aardigheidje, maar de Europa Cup voor Beker winnaars was op dat mo ment in handen van Glas gow Rangers. De Schotten, die in 1973 hun honderdja rig bestaan vierden, hadden ook wel zin in een verleng stuk van hun Europese suc ces, maar zaten met de na weeën van het gedrag van hun aanhang. Bij de finale tegen Dinamo Moskou, ge speeld in Barcelona, hadden de traditioneel uitgesproken protestanten en dus anti-ka tholieke supporters van de Rangers in één moeite het thuispubliek, de Spaanse scheidsrechter en hun Rooms-Katholieke aartsri vaal Celtic flink beledigd met de fijnzinnige kreet 'fuck the Pope', en de UEFA had daarop besloten de Rangers in het nieuwe seizoen te schorsen voor Europees voetbal. Dat betekende niet alleen dat de Rangers hun beker niet mochten verdedigen, maar bovendien dat de UEFA, de Europese voetbalbond, de nieu we beker (die de weinig fantasierijke maar efficiënte naam Super Europa Cup had meegekregen) onmogelijk kon er kennen. Zodoende kon de eerste editie van de nieuwe be ker, waarvoor de partijen op 29 november 1972 het contract Anderlecht met Rob Rensen- verde in 1978 de UEFA beker, brink in de gelederen, vero-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 36