"EEN PRIJS IS EEN PRIJS" De Boer maakt zich kwaad tijdens de training in Zaragoza uitgleden, de bal half of zelfs helemaal niet raakten, ver keerde terugspeelballen. Dat had niets met fouten of een gebrek aan vorm te maken, dat was gewoon pech. En trou wens, dat spelen van die lange ballen, dat is ook eigenlijk niks voor ons." PARODIE Ronald de Boer is dus geen voorstander van lange ballen maar wel van een lange(re) winterstop: „Zeker als de win ters strenger worden." In Duitsland gaat de competitie een paar maanden plat en spelen de clubs verschillende toer nooien in de zaal. „Dat zou voor Nederland ook een goed alternatief zijn. Hoewel je natuurlijk ook gewoon kunt af spreken, dat er niet gevoetbald wordt als de velden stijf be vroren zijn. En dat lijkt me niet alleen voor de voetballers een goede zaak. Voor het publiek is het ook geen pretje om met twaalf graden onder nul op een tribune te zitten en te kijken naar een parodie op voetbal. Want wat er op die har de velden gebeurt, heeft niets met voetbal te maken." Volgens Ronald de Boer is het uitgangspunt van Ajax voor het tweede duel tegen Zaragoza, na het gelijke spel in de uitwedstrijd, goed. „Dat is iets wat we tenminste zelf afge dwongen hebben. We begonnen in Zaragoza niet sterk, maar de tweede helft zag het er een stuk beter uit." Het was nog niet het Ajax van 1995, maar daarvoor ontbreekt bij sommige spelers ook de vorm. De Boer: „Ach, het is vrij zinloos om over zoiets on grijpbaars als vorm te pra ten. Ajax is bijna twee jaar in topvorm geweest, dus dat het eens een keer wat min der gaat, is niet vreemd. We moeten gewoon lekker blij ven voetballen, dan zal het goeie gevoel gerust wel weer terugkomen." Er zijn overigens genoeg Ne derlanders die vurig hopen dat die vorm nog een tijdje wegblijft. Ronald de Boer weet dat: „Het geldt van zelfsprekend voor onze te genstanders, maar misschien ook wel voor veel neutrale voetballiefhebbers. Die le zen dan in de krant dat het goed is voor de competitie, als Ajax weer eens gaat ver liezen. En dat is typisch Ne- Ronald speelde de eerste helft linksbuiten met shirt nummer 11. Hier op de foto in conclaaf met Belsue derlands. Als je de top bereikt, viert iedereen het feest mee. Maar als het te lang duurt, wordt het gewoon en vindt men het niet leuk meer." Als het aan Ronald de Boer ligt, blijft Ajax nog jarenlang aan de top. Hij heeft niet voor niets een langdurig contract getekend. En daarbij hield hij er in zijn achterhoofd toch wel rekening mee, dat de huidige selectie grotendeels bij el kaar zou blijven. „Al heb ik mijn nieuwe contract vooral ge tekend, omdat het een heel mooie aanbieding was. En om dat ik graag voor Ajax wil voetballen. Door de bouw van het nieuwe stadion en gezien de gemiddelde leeftijd van onze groep, had ik het idee dat de meeste jongens ook niet over een vertrek zouden nadenken. Mijn advies voor de jongere spelers is: blijf nog twee jaar. Of ik ze dat ook persoonlijk vertel? ja, je geeft af en toe wel eens een steekje onder wa ter. Maar iedereen moet dat natuurlijk zelf beslissen." Wat op dit moment telt, is de Nederlandse competitie, de Champions League en om te beginnen de Europese Super cup. Een wedstrijd die Ronald de Boer vanaf de tribune gade zal slaan. „Real Zaragoza is me in die eerste wedstrijd niet tegen gevallen. Ze speelden met veel mensen achter de bal, maar op de momenten dat wij balverlies leden, kwamen ze er gevaarlijk uit. Het is een beetje een counterploeg, maar wél een ploeg waar attractiviteit in zit. Vooral Nayim kwam tegen ons goed uit de voeten. We wisten vantevoren dat hij aan de bal heel lastig te bespelen is, maar hij kreeg desondanks teveel ruimte." Ronald de Boer zelf kan daar in de thuiswedstrijd dus niets aan veranderen. De vraag is, of hij in Zaragoza bewust te gen zijn tweede kaart is aangelopen? „Nee, in ieder geval niet op het moment dat ik die kaart kreeg. Ik maakte name lijk geen overtreding en hield zelfs in om mijn tegenstander niet te raken. Eigenlijk had ik daarvoor geen gele kaart moeten krijgen. Bovendien was het nog een beetje te vroeg in de wedstrijd. Maar om terug te komen op de vraag: het feit dat je al op een gele kaart staat, is wel iets dat je mee neemt het veld in. Ik dacht, in deze wedstrijd kan ik 'm nog krijgen, over twee weken wordt het een probleem." Dick Sintenie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 13