OVER DE SUPERCUP RONALD DE BOER Ronald de Boer doet niet mee in de tweede wedstrijd om de Europese Supercup tegen Real Zaragoza, winnaar van de Eu ropa Cup II. Hij kreeg in de 'heenwedstrijd' (1-1) een gele kaart om een futiliteit. Dat was zijn tweede dit seizoen in Europees verband, hetgeen hem een wedstrijd schorsing op leverde. De Boer: „Beter nu geschorst tegen Zaragoza dan straks in de Champions League." Met andere woorden: aan de strijd om de Supercup moet niet zoveel waarde worden gehecht. „Jawel, hoor", meent Ronald de Boer, „want een prijs is een prijs. Bovendien zou Ajax daarmee alle internationale titels winnen die er in één seizoen te winnen zijn. En een grand slam is natuurlijk niet iets dat je zomaar even haalt. Maar aan de Champions League moet méér waarde worden gehecht. Die is namelijk op veel punten belangrijker. Goed voor de prestige, maar vooral belangrijk om een eventuele deelname aan de vol gende aflevering van de Champions League af te dwingen." Wordt er na één verloren wedstrijd (Willem II) en een gelijk spel (Sparta) nu ineens getwijfeld aan de nationale titelkan- sen van Ajax? De Boer: „Nee, maar de kortste weg om je te plaatsen voor de Champions League is om de Champions League te winnen. En je moet iedere gelegenheid aangrij pen." Hoe dan ook, het kortstondige tripje naar Spanje kwam Ajax in meerdere opzichten wel goed uit. Ronald de Boer kan straks, net als Nordin Wooter, met een schone lei aan de tweede helft van het Europa Cup-avontuur beginnen. Maar belangrijker nog: de Ajacieden konden twee weken geleden eindelijk weer eens de geur van gras opsnuiven. In Neder land was dat door de vorst al tijden een onmogelijkheid. De harde ondergrond maakte dat Ajax in de laatste weken van de competitie concessies moest doen aan het geoliede posi tiespel, en ook de snelle balcirculatie werd regelmatig een halt toegeroepen. „Wat dat betreft is het wel lekker dat we in Zaragoza eindelijk weer eens op een goed veld konden trainen", aldus Ronald de Boer. „Dat hadden we toch wel een tijdje gemist. Als de velden egaal zijn, komt het positie spel nog wel redelijk uit de verf, maar elke hobbel is er ei genlijk een teveel. Ik heb in onze wedstrijden tegen Hera cles en Cambuur ook dingen zien gebeuren... Mensen die

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 12