Ajax voor weken van de waarheid ll i VITESSE VANDAAG Competitie en Champions League gaan op volle toeren draaien igjAdfegilB hun gedachten al meer bij die wedstrijd zijn, dan bij het duel met Vitesse. Het probleem met Ajax is dat er zoveel kwali teit loopt en dat iedereen zo goed weet hoe hij moet spelen (met dank aan Van Gaal), dat zelfs een iets minder gemotiveerd Ajax moeilijk is te verslaan. Hoe kan het anders dat jonge talenten als Dave van den Bergh, Kiki Musampa, Robert Gehring en Andrej Demtsjenko moeiteloos mee spelen? Ajax, de tegenstander van Vitesse vanmid dag, behoeft nauwelijks toelichting. De winnaar van de Champions League, de Wereldbeker en de Supercup (zowel de Nederlandse als de Europese) is de absolu te top. Dat is natuurlijk in de eerste plaats de verdienste van de spelers, maar ieder een weet dat trainer Louis van Gaal, als dirigent van het orkest, aan de basis staat van het succes. Van Gaal beheerst alle facetten van het trainersvak en heeft als enige nadeel dat hij een minstens zo grote betweter is als Johan Cruyff. Voor de pers is dat trouwens allerminst een nadeel, want over een trainer die altijd keurig in de pas loopt valt veel minder te schrijven en te zeggen. De winnaar heeft gelijk en dus heeft Louis van Gaal sinds hij bij Ajax aan het roer staat bijna altijd gelijk (gekregen). Ajax staat momenteel aan het begin van de weken van de waarheid. Nationale beker besognes zijn er weliswaar niet meer (daar zorgde Cambuur voor), maar de nationale titel en de Champions League eisen de aandacht op. Komende week staat de eerste wedstrijd tegen Borussia Dortmund op het programma en het zou best eens kunnen dat de Ajax-spelers vandaag met Hoewel Ajax enkele geblesseerden telt zal de basiself vandaag toch voornamelijk uit bekende spelers bestaan. Drie spelers zijn in ieder geval niet van de partij: Mare Overmars, Martijn Reuser en Marcio dos Santos. Daarnaast krijgt Jari Litmanen, die kamp met enkele lichte blessures, waar schijnlijk nog rust. In vergelijking met de wedstrijd van woensdag tegen Real Zara- goza is Ronald de Boer (woensdag ge schorst) er wel weer bij Ajax zal de wedstrijd van vandaag met zo min mogelijk inspanning tot een goed einde willen brengen. Het is aan Vitesse om ervoor te zorgen dat de Amsterdam mers toch tot het uiterste zullen moeten gaan om ongeschonden (lees: zonder punt verlies) het einde te halen. J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 7