Aankopen nieuwe kwaliteitsimpuls VITESSE VANDAAG Concurrentiestrijd wordt opnieuw aangewakkerd Vijf nieuwe spelers trok Vitesse de afgelopen weken aan en daarmee staat het nu al vast dat de concurrentie volgend seizoen nog heviger zal zijn dan dit jaar. Onderstaand de aankopen kort belicht. Sander Westerveld Keeper Sander Westerveld mocht zich verheugen in de belangstelling van veel clubs. Op basis van tal van factoren koos hij voor Vitesse. De 21-jarige Westerveld staat bekend als een groot talent. Berichten dat hem een vaste plaats is beloofd zijn niettemin uit de lucht gegrepen. Sander Westerveld heeft een contract voor vijf jaar ondertekend, waarin een clausule is opgenomen dat hij transfervrij mag ver trekken als hij binnen twee jaar geen eerste keeper is. Rob Alflen Net als Dmitri Shoukov maakt Rob Alflen momenteel al deel uit van de Vitesse-selec- tie. Rob Alflen werd anderhalf jaar gele den vanwege een hernia afgekeurd voor het spelen van betaald voetbal. Inmiddels gaat het weer zo goed dat Alflen (27) bij Vitesse zijn rentree viert. De periode tot het eind van het seizoen geldt als een proefperiode. Houdt de rug van Alflen zich goed, dan treedt een drie-jarig con tract in werking. De ex-speler van Utrecht en Ajax is bij Vitesse een kandidaat voor de positie van vrije verdediger. Ferdy Vierklau Ferdy Vierklau werd in de vorige Vitesse Vandaag al voorgesteld. Daarom nu alleen enkele feitelijke gegevens. Vierklau is 22 jaar en speelt momenteel bij FC Utrecht. Als moderne back (hard en snel) heeft hij een goede naam opgebouwd. Door insiders wordt hij gezien als de toekomstige rechts back van het Nederlands elftal. Steve Goossen De minst bekende van de aankopen is Steve Goossen (27). Als het aan de speler ligt komt daar met ingang van volgend seizoen verandering in. Steve Goossen, een verdediger van Surinaamse afkomst met een voorkeur voor de linkerkant, wil laten zien dat hij een echte topper is. Het spreekt voor zich dat Vitesse aan spelers met een dergelijke instelling veel plezier kan beleven. (Onder voorbehoud. Het contract tussen Vitesse en Steve Goossen is nog niet gete kend. "Er ligt wel een principe-akkoord" aldus pr-man Sjoerd Geurts). Dmitri Shoukov Een trainingsstage maakte de technische staf van Vitesse duidelijk dat CSKA Moskou-speler Dmitri Shoukov (foto) een aanwinst zou zijn. De transfer werd beklonken en de komende maanden moet blijken of het beide partijen bevalt. Zo ja, dan geldt een vijf-jarig contract. Dmitri Shoukov, twintig jaar pas, stond al twee keer in de basis van Vitesse en maakte beide keren een goede indruk. De Rus komt het best tot zijn recht op het middenveld. Zijn grootste probleem vooralsnog: de communicatie.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 5