Vitesse wil Ajax achterna VITESSE VANDAAG Afschaffing transfersysteem leidt tot reeks van aankopen Het heeft even geduurd, maar eindelijk komt Vitesse weer in actie. En niet tegen zomaar een ploeggie. We zijn vandaag gastheer van Ajax, het beste voetbalteam van de wereld. Voor Vitesse heeft dat minstens één voor deel: er valt weinig te ver liezen. Een nederlaag, mits met niet al te grote cijfers, is immers geen schande. Laat trouwens niemand denken dat Vitesse zich bij voorbaat bij een nederlaag neerlegt. De Arnhemmers zinnen op een stunt. Vorig seizoen lukte het net niet (een 2-3 nederlaag door een laat doelpunt van John van den Brom), maar dit keer moet het gebeuren. Als is het maar als revanche voor de kansloze 3-0 nederlaag in Amsterdam. Afgelastingen en het com merciële televisienet dat er aan zit te komen, beheersten het voetbalnieuws van de afgelopen weken. Dat er wedstrijden werden afgelast kwam veel voetbalbestuur ders niet slecht uit. Des te meer tijd bleef erover voor het maken van plannen voor volgend seizoen. In Vitesse gold dit in mindere mate. Het bestuur van de Arnhem se club plukte de afgelopen weken de vruchten van het feit dat er reeds in een vroeg stadium is nagedacht over de gevolgen van het afschaffen van het transfer systeem. Terwijl andere clubs zich nog aan het bera den waren, sloeg Vitesse trefzeker toe. Aangetrokken werden tot dusver Ferdy Vierklau (FC Utrecht), Sander Westerveld (FC Twente), Rob Alflen (Hol land-amateurs) en Dmitri Shoukov (CSKA Moskou). Met Steve Goossen (Lierse SK) is ook in grote lijnen overeenstemming bereikt, maar het contract is nog niet getekend. Het moge ander maal duidelijk zijn dat het Vitesse ernst is met de ambities: de top en niets anders is het doel. Over tot de orde van de dag. Van bovenge noemde spelers zijn voor alsnog alleen Dmitri Shoukov en Rob Alflen beschik baar. Om dat Edwin Gorter nog niet is hersteld van een enkelbles sure, zal Dmitri Shoukov vrijwel zeker weer in de basis staan. Rob Alflen, die afge lopen week tijdens een oefenwedstrijd tegen FC Zwolle (0-0) een goed visi tekaartje afgaf, begint van daag waarschijnlijk op de bank. De opstelling van Vitesse zal weinig afwijken van die van de laatste wed strijd uit tegen Willem II. Misschien wel het beste duel van Vitesse dit seizoen met een prachtige uitslag: 0-5. Roy Makaay en Groningen-keeper Bas Roorda zoeken de bal.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 3