Wil ZIJN WEER THUIS! T AJAX GO AHEAD Het heeft een tijdje geduurd, maar wij zijn weer thuis! Op deze 27 januari van het nieuwe jaar treedt Ajax voor het eerst aan in De Meer en hoewel het jaar al behoorlijk op streek is, horen bij deze gelegenheid de beste wensen voor 1996 van de redaktie aan de lezers. Ajax-Go Ahead Eagles ein digde in het seizoen 93-94 in een 4-0 overwinning. Alle goals vielen in de tweede helft. Jari iitmanen en Ro nald de Boer, hier op de fo to in duel met Jan Michels tekenden voor de 3-0 en 4-0. s KICK OFF NR. 12 - 3 Het eerste thuisduel brengt de Deventer formatie Go Ahead Eagles binnen de poorten van het Ajax-stadion. Dat is een tegenstander die meer op bezoek is geweest. De Eagles ho ren in de PTT-Telecompetitie en hebben een rijke traditie waar het duels tegen Ajax betreft, die terug gaat naar de ja ren dertig. Anno 1996 hoort de trots van Deventer nog steeds tot de elite van het Nederlandse voetbal. Dat de club momenteel niet tot de hoogvliegers hoort, doet daar weinig aan af. Ups en downs horen er in de sport bij. Wel dienen de Eagles op te passen. Vorig seizoen wist men ternauwernood het vege lijf te redden en de vooruitzichten voor dit seizoen waren niet bijster florissant. Dat die scepti sche blik op de huidige voetbaljaargang niet zonder reden was, bleek al snel. Slechts met veel moeite pakte Go Ahead Eagles de punten en de selectie leek breedte te missen. Ze ker toen topschutter Harry Decheiver zich liet verleiden tot een Duits avontuur. De situatie vraagt nog steeds om alarm signalen, al weet het elftal van trainer Fafié steeds regelma tiger de punten te pakken. Opgeven is er niet bij en bij voorbeeld de 2-2 puntende- ling bij Feyenoord toont aan dat het team zo af en toe aardig uit zijn slof kan schie ten. Of Ajax zich de punten makkelijk afhandig zal laten maken is echter ernstig te betwijfelen. In de uitbeurt, al vroeg in het seizoen, maakte Ajax op simpele wijze korte metten met de adelaars. Het werd toen 4-0. NIEUWE GEZICHTEN Op zeker twee plaatsen is het elftal dat toen verloor, van middag gewijzigd. Go Ahead Eagles kocht tussentijds keep- er Oscar Moens, Pieter Bijl en spits Erik Tammer aan. Eerst genoemde deed meteen al van zich spreken door zijn overtuigend optreden in de Eagles-kooi. De komst van Tam mer (ex Ajacied, laatstelijk in aktie voor Heerenveen) is van recentere datum en zijn waarde in geel-rode dienst moet hij nog bewijzen maar dat hij een goaltjesdief is, is bekend. Voor Moens staat een verdediging die is opgebouwd uit de volgende spelers: rechtsback Dennis Hulshoff, het centrale duo Cees Marbus en Arno Hofstede en linkerverdediger (en ook al ex-Ajacied) Mark Verkuyl. Op het middenveld is de kleine Jan Michels één van de be gaafdere voetballers terwijl Bijl en de regelmatig scorende Schenning het middenrif completeren. Wanneer Go Ahead Eagles durft, speelt het met drie aanval lers. Rechtsbuiten is de snelle Marco Heering, die voeding moet geven aan nieukomer Tammer. Een echte nieuwkomer in dit seizoen is de vanaf links opererende Clescenco, Het is onaannemelijk dat de Eagles zich met afgeworpen masker zullen presenteren in De Meer. De punten zijn be langrijk, een gering aantal doelpunten tégen kan óók be langrijk zijn. Het is dan ook waarschijnlijk dat Fafié zijn spe lers met een behoudend concept de wei in stuurt. Het aanvallende gedeelte komt vanmiddag zonder twijfel op het conto van Ajax. Men is aan de stand verplicht om uit deze thuisbeurt drie punten te halen, in een periode waarin de staart van de ene wedstrijd alweer verbonden is met de kop van de volgende. Het drukke programma houdt voorlopig aan en trekt een zware wissel op de Ajacieden. Maar die zijn daar tegen be stand, dat heeft het -recente- verleden bewezen en zeker nu, eindelijk weer thuis, zal Ajax willen laten zien wat het kan. Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 3