HU BERGER GERS BABBEL Ik ben naar Heracles-A|ax geweest om ie zien wie nu onze tegenstander werd. Je hoeft natuurlijk niet naar Ajax te kijken om ze te analyseren, want het is bekend hoe ze spelen. Omdat Ajax die wedstrijd won is het voor het Leeuwarder voetbalpu bliek fantastisch dat ze de wereldkampioen te zien krijgen. We gaan die wed strijd frank en vrij spelen, we hebben niks te verlie zen. Onze belangen liggen toch veel meer in de com petitie dan in de beker, dat is simpel. Als je vooraf een kansenberekening maakt dan is winnen van Ajax een klein wondertje. Dus kun je vrijuit spelen en wil iedereen het beste van zichzelf laten zien. Uiteraard wil je winnen en helemaal zo'n wedstrijd als deze, maar het is be langrijker dat we wedstrij den in de komende weken gaan winnen. We zijn weer een speler kwijt, en wei Bert Konterman. Een fikse aderlating. Ik vind iedere speler belangrijk, maar Bert kon net dat beetje ex tra's brengen en hoe we dit moeten opvangen weet ik nog niet. Door de nieuwe transferregeling zou op het eind van dit seizoen Konterman kunnen ver trekken naar een nieuwe club zonder een gulden transfersom. Nu vang je nog een vermogen voor zo'n speler en dat is de dilemma voor een club. Het is voor de club een fantastische deal en het is voor Bert Konterman een fantastische deal, anders had hij het niet gedaan. Het is hem ook gegund, maar voor het elftal en voor de trai ner is het minder leuk, want die worden op de re sultaten afgerekend. Over een paar maanden Is ie dereen vergeten dat na Van der Ark en Postma Bruin, Van Utrecht en nu Konterman wegvielen. Je kan niet redeneren van:" Haal maar gauw een an der en dan een naam die een beetje bekend klinkt, want dan zijn de suppor ters ook weer tevreden." Zo werkt dat niet. Het is al een hele knappe pres tatie van het team dat ze al die andere mutaties zo goed opgevangen hebben. Het Is te gemakkelijk om te denken dat dat altijd zo maar ongestraft door kan gaan. Over de vervanging van Konterman kan ik kort zijn. Ik wil alleen een spe ler als ik er van overtuigd ben als het de juiste spe ler is. Het is niet mijn manier van werken om, zodra spe ler X de deur uit is, speler Y binnen te slepen. Ik laat me niet opjagen door gauw een andere speler te nemen. Zo dacht ik er over na Leo van Utrecht en zo denk ik er nog over. Toch is het vertrek van Konterman zuur, want wij hebben hele grote spor tieve belangen en we staan in de competitie er zeer. goed voor. Nog even over vanavond. Tegen Barcelona was het een feest, tegen Heerenveen werd het een nog gro ter feest met een fantastische promotie van Cambuur en Leeuwarden en dat proberen we dus vanavond er weer van te maken. Dat is het uit gangspunt. Cambuur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1996 | | pagina 5