WOORD EN BEELD 1995 De Beker: gestrand in kwart finale tegen Feyenoord. Doel punt Mike Obiku in sudden death. De Rotterdammers pak ken in de finale de beker ten koste van FC Volendam. In de voorbereiding op het seizoen 95/96 neemt Ajax deel aan een toernooi in Mönchengladbach met Borussia Mün- chengladbach, Fiorentina en Liverpool. Bijzonderheden: Ajax maakt zaterdag een weergaloze in druk tegen Liverpool door met 5-0 te winnen. Patrick Klui- vert vestigt opnieuw alle aandacht op zich door drie keer te scoren. Een dag later, in de finalewedstrijd tegen gastheer Borussia, draait het elftal een stuk minder soepel. Danny Blind krijgt twee gele kaarten en moet vroegtijdig onder de douche. Borussia wint met 5-2. De doelpunten van Ajax' kant komen van Jari Litmanen en Arnold Scholten, die een prima rentree maakt bij Ajax. Woensdag 11 augustus Ajax - Lazio Roma 5-0 Bijzonderheden: Het oefenduel tegen de club van ex-Ajacied Aaron Winter is als slagroom op de taart van een meer dan geslaagde (40.000 bezoekers) Open Dag. Tussen de 21ste en de 44ste minuut scoort Ajax vier keer: Ronald de Boer, Patrick Kluivert, Finidi George en Mare Overmars. Terwijl het elftal lang niet compleet aan kan treden. Nwanko Kanu is met de Olympische ploeg van Nigeria op pad, Litmanen heeft last van een knieblessure en Marcio Santos kampt met een trai ningsachterstand. Clarence Seedorf was in de prille voorbereiding nog ac tief bij Ajax. Nu speelt de in ternational bij het Italiaanse Sampdoria. KICK OFF NR. 11-20 Woensdag 16 augustus 1995De Super Cup Ajax - Feyenoord 2-1 (0-0,1-1) Rotterdam, De Kuip 25.000 Scheidsrechter: Mario van der Ende Gele kaarten: Bosz, Witschge, Trustfull, Heus (Feyenoord), Ronald de Boer, Davids, Scholten (Ajax) Feyenoord is verantwoorde lijk voor de enige verloren wedstrijd van het jaar. In de strijd om de KNVB-beker strandde de Amsterdam mers in de kwartfinale te gen de ploeg van toen trai ner Willem van Hanegem. Doelpuntenmaker was Mi ke Obiku in de sudden death. De Rotterdammers pakken in de finale de be ker ten koste van FC Volen dam. Scoreverloop: 70.1-0 Ronald de Boer, 73.1-1 Larsson, 101. 2-1 Kluivert (penalty) Ajax: Van der Sar; Reiziger, Scholten (91. Reuser), Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Kluivert, Davids; Finidi, Kanu (91Wooter), Overmars Feyenoord: De Goey; Zwijnenberg, Van Gobbel, Koeman, Witschge; Maas, Bosz, Trustfull, Van Bronckhorst (88. Vid- mar); Larsson, Blinker (91Heus) Bijzonderheden: Ajax wint de Super Cup voor de derde op eenvolgende maal. Ondanks de felle tegenstand van Feye noord, dat lijkt opgebloeid door de komst van Ronald Koe man. Danny Blind (geschorst), Jari Litmanen (geblesseerd) en de Braziliaanse aankoop Marcio Santos (nog niet fit genoeg) doen niet mee in het onderonsje tussen landskampioen en bekerwinnaar. Een spannend en hoogstaand duel dat uitein delijk wordt beslist via de zogenaamde 'sudden death'. De ploeg die het eerst scoort in de verlenging is winnaar. Patrick Kluivert velt het oordeel over Feyenoord na elf minuten in de extra tijd: hij benut een strafschop, die door scheidsrechter Mario van der Ende wordt toegekend na een overtreding van Peter Bosz op invaller Martijn Reuser. Woensdag 24 mei 1995 De Champions League Ajax - AC Milan 1-0 (0-0) Ernst Happel stadion, Wenen 50.000 Scheidsrechter: Craciunescu (Roemenië) Gele kaarten: Blind, Overmars (Ajax) Scoreverloop: 86.1-0 Kluivert Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank de Boer; Seedorf (53. Kanu), Litmanen (70. Kluivert), Davids; Finidi, Ronald de Boer, Overmars AC Milan: Rossi; Panucci, Baresi, Costacurta, Maldini; Donado- ni, Desailly, Albertini, Boban (86. Lentini); Simone, Massaro (90. Eranio)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 19