OVERZICHT SEIZOEN 95/96 KICK OFF NR. 11 - 14 Woensdag 13 september Ajax Real Madrid 1-0 (1-0) Amsterdam, Olympisch Stadion 40.000 Scheidsrechter: Paolo Ceccarini (Italië) Gele kaarten: Zamorano (Real), Wooter (Ajax) Scoreverloop: 14.1-0 Overmars Ajax: Van der Sar; Reiziger, Frank de Boer, Litmanen, Bogar- de; Ronald de Boer(87.Tuhuteru), Reuser (46. Wooter), Davids; Finidi, Kanu (69. Musampa), Overmars. Bijzonderheden: Al na veertien minuten breekt Mare Over mars de ban met een doeltreffend schot in de korte (linker)hoek. Het hoogtepunt van een weinig spectaculaire wedstrijd, waarin Nordin Wooter en Kiki Musampa hun Euro pa Cup-debuut maken. Woensdag 27 september Ferencvaros - Ajax 1-5 (0-0) Ullöi Ut stadion, Boedapest 18.000 Scheidsrechter: Nikakis (Griekenland) Gele kaarten: Overmars, Ronald de Boer (Ajax), Kecses, Nyilas (Ferencvaros). Scoreverloop: 57. 0-1 Litmanen, 59.1-1 Nyilas (pen.), 67.1-2 Kluivert, 80.1-3 Litmanen (pen.), 85.1-4 Frank de Boer, 88.1-5 Litmanen Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ro nald de Boer, Litmanen, Davids; Finidi, Kanu (58. Kluivert), Overmars. Bijzonderheden: Het is de wedstrijd van Jari Litmanen èn die van het laakbare gedrag van de Ferencvaros-aanhangers. De Finse aanvaller/middenvelder scoort drie maal, het Hongaar se publiek laat zich bij voortduring racistisch uit tegenover de donkere Ajax-spelers. woensdag 18 oktober Ajax - Grasshoppers 3-0 (1-0) Amsterdam, Olympisch Stadion 43.000 Scheidsrechter: Porumboiu (Roemenië) Gele kaarten: Blind (Ajax), Gamperle (Grasshoppers) Scoreverloop: 12.1-0 Kluivert, 68. 2-0 Kluivert, 87.3-0 Finidi Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind (73. Scholten), Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer (62. Kanu), Litmanen, Davids; Finidi, Kluivert, Overmars. Bijzonderheden: De Zwitsers hadden de verdedigende stellin gen ingenomen en waren zelfs na het openingsdoelpunt van Patrick Kluivert (een prachtig schot van afstand) niet van plan om de middenlijn over te steken. Desondanks wist Ajax zich enkele mogelijkheden te creëren en scoorde nog twee keer. Woensdag 1 november Grasshoppers - Ajax 0-0 Zürich 20.000 Scheidsrechter: Levnikov (Rusland) Gele kaarten: Comisetti, Ibrahim, Thüler (Grasshoppers), Frank de Boer, Finidi (Ajax) Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen (59. Kanu), Davids; Finidi, Kluivert, Overmars (74. Reuser) Bijzonderheden: Voor het eerst dit seizoen komt Ajax niet tot de volle winst, maar de uitwedstrijd tegen Grasshoppers zorgt wel voor een record: voor de vijftiende opeenvolgende keer blijft de ploeg ongeslagen in het belangrijkste Europese bekertoernooi. Woensdag 22 november Real Madrid - Ajax 0-2 (0-0) Madrid, Santiago Bernabeu 75.000 Scheidsrechter: Krug (Duitsland) Gele kaarten: Alkorta, Chendo (Real Madrid), Blind, Kluivert (Ajax) Scoreverloop: 64.0-1 Litmanen, 76.0-2 Kluivert j Edgar Davids in topvorm te gen Real Madrid Ajax:\/an der Sar; Reiziger, Blind, Davids, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen, Musampa (89. Reuser); Finidi, Kluivert, Over mars Bijzonderheden: Ajax speelt veruit de mooiste en beste poulewedstrijd in Madrid. Met Edgar Davids op de voor hem weinig vertrouwde positie 'vier'. Davids wordt aangewezen als de man, die Reals vormgever Michael Laudrup uit de wed strijd moet spelen. Kiki Musampa, welke bij zijn Europese de buut de indruk al honderd van dit soort wedstrijden te heb ben gespeeld. Musampa krijgt een terechte publiekswissel van trainer Louis van Gaal. Na afloop van het duel krijgt heel Ajax overigens een staande ovatie van de Spaanse toeschou wers. Woensdag 6 december Ajax - Ferencvaros 4-0 (2-0) Amsterdam, Olympisch Stadion 43.000 Scheidsrechter: Koho (Finland) Gele kaarten: Albert (Ferencvaros) Scoreverloop: 17.1-0 Overmars, 22.2-0 Ronald de Boer, 62.3-0 Litmanen, 66.4-0 Litmanen Ajax: Van der Sar; Reiziger, Scholten, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen (77. Reuser), Davids (46. Musampa); Finidi (77. Wooter), Kluivert, Overmars Bijzonderheden: Als antwoord op het gedrag van het Hongaarse publiek in de uitwedstrijd tegen Ferencvaros heeft het bestuur van Ajax besloten om geen supporterskaarten aan de club beschikbaarte stellen voor dit duel. Ferencvaros licht daarover boos de UEFA in, maar krijgt nul op rekest. Enkele honderden Hongaren die toch naar Amsterdam zijn gekomen, mogen overigens gewoon op de tribune plaatsnemen. Ajax is oppermachtig, hoewel Edwin vanderSareen paarkeermoet ingrijpen bij een counter van Ferencvaros. Detellerstopt uit eindelijk bij vier Amsterdamse doelpunten. Na detwee doel punten van Jari Litmanen (3-0 en 4-0) verzucht de commenta torvan de Belgische televisie (BRT): „Jari Litmanen. Ooit werd hij getest bij Genk en niet goed genoeg bevonden..." Dick Sintenie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 14