BIJNA-KLASSIEKER fiè) vDj? KICK OFF NR. 9-3 AJAX FC GRONINGEN Wij bevinden ons drie dagen voor de mogelijk beslissende slag in de UEFA Champions League en vervolgens de lan ge reis naar het land van de rijzende zon. Mede door die avonturen staat het officieel programma "Kick Off" ge deeltelijk in het teken van die twee evenementen, met als zwaartepunt het unieke treffen tegen Cremio, in Ja pan. Maar hedenmiddag wacht Ajax een tegenstander van gewis kaliber. FC Gro ningen is de bezoekende partij op deze zondagmiddag en zal zeker willen bevesti gen dat het op de weg terug is. En ongetwijfeld willen profiteren van een, door de toekomst geprovoceerde, mindere concentratie bij de Ajacieden. TOPSCHUTTER BOMBARDA Edgar Davids miste door tegenstander, is de linker ziekte de twee laatste wed- middenvelder weer van de strijden van Ajax. Vanmid- partij, dag, met FC Groningen als neer hij fit is, speelt Erwin Koeman in de rol van draaipunt. Andere middenveld-kandidaten zijn Raymond Beerens, Dean Gorré, Marcel Boudesteyn en Edwin de Kruyff. De aan- valslinie wordt gevormd door topschutter Mariano Bombar- da en Romano Sion. Twee spelers met geheel eigen kwalitei ten. Bombarda oogt misschien niet zo soepel maar is een le vensgevaarlijke spits. Hij gebruikt zijn lichaam voortreffelijk, is opportunistisch en heeft dat aparte gevoel voor de juiste plaats. Linker- of rechtervoet, het maakt Bombarda niet uit: als het kan, dan schiet hij. Romano Sion is de individualist die uit zijn mindere team- spel ook zijn gevaar haalt. Hij kan onberekenbaar zijn en heeft Romano zijn dag, dan zijn er weinig linkerspitsen ge vaarlijker dan deze Amsterdammer. Op de prestatielijst van dit seizoen staat slechts één uit-over- winning van FC Groningen. RKC werd in Waalwijk met 3-1 verslagen. Toch zou het onverstandig zijn om FC Groningen als reeds geklopt te beschouwen. FC Groningen is geen elf tal zonder vertrouwen en zij kunnen bevrijd voetballen. De wetenschap dat Ajax tien zware dagen voor de boeg heeft, zal voor de gasten een extra motivatie zijn om het beste van zichzelf te geven, op hoop van succes. Ajax heeft de taak om andermaal aan te tonen dat het met de professionele in stelling goed zit. Drie punten pakken van FC Groningen, dat is het parool voordat het team afreist naar Madrid en Tokio. Ben Tornato Nu kan die vermindering van concentratie heel goed ijdele hoop zijn. In de afge lopen jaren toonde Ajax zich een meester in het be waren van de juiste scherp te, ook aan de vooravond van belangrijke internationale evenementen. Bovendien is FC Groningen een opponent die aanspreekt. Hoewel de club uit het noorden in de afgelopen paar jaar een terugval kende, hoort FC Groningen tot de zware kern van de PTT Telecompetitie. Wie de wedstrijden reeks aanschouwt zal beamen dat er sprake is van een bijna- klassieker van het Nederlandse voetbal. In de afgelopen twee seizoenen deed FC Groningen haar re putatie van subtopper enig geweld aan. In het seizoen 1993- 1994 redden de Groningers op het nippertje het vege lijf. Een overwinning in De Meer op Ajax (de afscheidswedstrijd van Stefan Pettersson) hielp mee overeind te blijven. Een seizoen later waren de zaken minder problematisch, al ver toefde FC Groningen aan de verkeerde kant van de ranglijst. Trainer Hans Westerhof is aan het werk om de faam van FC Groningen weer fundament te geven. En stap voor stap lukt het de trainer om de identiteit van FC Groningen op te poetsen. Na de midweekse zege op De Graafschap (3-0) ziet FC Groningen zich in elk geval in de bovenste helft van het klassement terug. Wie de selectie van Westerhof onder de loupe neemt, valt het op dat er weinig Grote Namen in het team staan opge steld. Alleen Erwin Koeman is een Groninger met meer dan gemiddelde ervaring in de nationale en internationale top. Doelman Patrick Lodewijks hoort al jaren bij FC Groningen en is een zeker sluitstuk. De defensieve lijn bestaat uit Roel Liefden, de Deense nieuweling Gregersen, Warry van Wat- turn en Joop Gall. Op het middenveld spelen vier man. Wan-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 3