Waterboot Amsterdam bv DE WERELDBEKER "UN CAMPEON" EEN DROOM Keukencentrum Levering van drinkwater Verhuur van pompboten Distributie van HADEX®-desinfectiemiddel Tasmanstraat 4 - 1013 AH Amsterdam Telefoon 020-684 47 95 en 684 54 70 IVEiele waarbij de tweede spits graag vanaf het middenveld komt. En natuurlijk kunnen de Braziliaanse kampioenen, naast hard spelen, ook best goed voetballen. Anders word je geen kampioen van Zuid Amerika. Toch zal de arbitrage een be langrijke rol spelen in het Nationale Stadion van Tokio. Gre- mio laat geen mogelijkheid onbenut om Ajax in de rol van favoriet te schuiven. Ook in Brazilië is Ajax populair en men ziet er meer wedstrijden van Ajax, dan hier in Ne derland van het hele Zuidamerikaan- se voetbal bij elkaar. Men kent daar dus de kracht van Ajax. Paulo Rober to Falcao, de beroemde ex-interna tional die bij International Porto Alegre en bij Roma grote successen vierde, zei het treffend in de Brazili aanse pers: "Ajax is een doelpunten- machine. Het lijkt er vaak op alsof zij bepalen wanneer ze zullen gaan scoren. Voor Gremio wordt het een heel zware tegenstander maar onmogelijk is het niet om Ajax te ver slaan. Wanneer Gremio de krachten bundelt en als een hechte eenheid speelt (en dat kan Gremio als weinig andere Braziliaanse clubs) dan zijn er kansen." MARCIO'S DROOM In Brazilië leeft de clubstrijd om de wereldtitel veel meer dan in Nederland. Voor Zuidamerikanen in het algemeen is een wereldtitel bijzonder waardevol, terwijl men hier wat kalmer aankijkt tegen het fenomeen Toyota Cup-Wereld beker. Het kunnen dingen naar de hoogste clubtitel was bij voorbeeld een enorme motivatie voor Marcio Santos om juist Ajax te kiezen uit het aanbod clubs dat belangstelling voor hem had. Vanuit Porto Alegre, waar Marcio herstelt van zijn achillespees-operatie, zegt de ongelukkige verdedi ger: "Het wereldkampioenschap met Brazilië blijft het mooi ste wat er is. Dat is een titel zonder weerga. Maar de we reldtitel bij de clubs, dat is nummer twee. Hoeveel voetbal lers kunnen zeggen dat zij èn het landen WK èn het club wereldkampioenschap ge wonnen hebben? Dat was een droom voor mij, bi campeon, zoals wij dat noemen. En ik had nog een droom, maar die is misschien nog te realise ren. En die droom is het winnen van de Olympische titel met Brazilië. Hier in Brazilië en zeker in Porto Alegre heeft iedereen het over de wedstrijd in Tokio. De mensen op straat weten alles van Ajax. Ze kennen de kracht van de club en ze weten wie de belangrijkste spelers zijn. Dat is al maanden zo en nu, kort voor de wedstrijd, leeft iedereen naar de wereldbekerwedstrijd toe. Ik werd er steeds mee geconfronteerd. Aldoor journalisten aan de deur die een opmerking nodig hadden om een compleet verhaal van mij over de strijd tussen Gremio en Ajax op te schrijven. Ik ben ermee gestopt. De deur is dicht en ik werk alleen maar aan mijn herstel. Ja, ik denk wel aan Tokio. Het is ver schrikkelijk dat ik er niet bij ben, maar vanuit Porto Alegre wens ik mijn vrienden in Amsterdam het allerbeste. Bang hoeft Ajax niet te zijn voor Gremio, maar we moeten wel oppassen. Onderschatting van een vecht-elftal als dat van Gremio kan fataal zijn. Veel succes!" Ben Tornato Onze persoonlijke benadering geeft verbluffend maatwerk Wij leveren keukens in iedere gewenste vorm. kleur of profiel. Wij kunnen tevens een totale verbouwingsbegeleiding aanbieden waarvoor wij de gehele verantwoording dragen. Kortom, keukenmontage en het aanpassen van de woning in één hand en vanzelfsprekend een vrijblijvende offerte vooraf keukens BOFORM DEENS DESIGN mot vttaa(uicr6, 's Gravelandsewcg 46 D3 (gebouw Avenue) Hilversum Tel. 035 - 6243342

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 28