RKC-Ajax 6 8 november 1995 Ajax wil 6 prijzen Als de wedstrijd RKC-Ajax op het programma staat is er voor velen maar een mogelijke uitkomst: een overwinning voor Ajax. Dit zal dit seizoen zeker niet anders zijn. Ajax is bezig aan een zeer goed seizoen. Het team van trainer Louis van Gaal lijkt moeilijk te kloppen. De Nederlandse Super-cup is al binnengehaald, de wereldbeker kan binnenkort volgen. Later ook nog de Europese Supercup. De competitie en Champions-league hebben voor Ajax tot nu toe een zeer voorspoedig verloop gehad. Het gelijke spel van afgelopen zondag tegen PSV was pas het eerste puntverlies in de competitie. Alle uitwedstrijden werden tot nu gewonnen. Alleen PSV zou het Ajax nog moeilijk kunnen maken, maar Ajax blijft de grote favoriet voor de landstitel. Als Ajax zich niet in het bekertoernooi laat verrassen, is het zelfs mogelijk om dit seizoen zes prijzen binnen te halen. Druk Wie echter zoveel prijzen wil winnen zal daar ook veel wedstrijden voor moeten spelen. Ajax speelt de laatste tijd dan ook vaak twee keer per week. Bovendien zullen dit weekend weer een groot aantal Ajacieden de voorbereiding van het belangrijke kwalificatieduel met Noorwegen mee maken. Volgende week moet immers blijken, of het Nederlands elftal bij de zestien beste landen van Europa behoort en aan het EK in Engeland mee mag doen. Gezakt De zorgen bij RKC zijn van een geheel andere aard. Na een zeer voortvarende competitiestart, werd na overwinning op Willem II zelfs even de vijfde plaats bezet. Daarna werd echter kansloos van Groningen verloren en een moeizaam gelijk spel bij de Graafschap weggehaald. Daardoor zakte RKC naar het tweede deel van de ranglijst. Met een tiende plaats bevindt RKC zich echter nog wel in de middenmoot. Het team van trainer van Veen weet zich echter nog ruim boven de degradatiezone, die op de dertiende plaats lijkt te beginnen. Een duidelijk betere start dan vorig jaar. Blessures De afstand met de staartploegen bedraagt nog steeds 6 punten dus een eventuele nederlaag tegen Ajax zal geen grote gevolgen hebben. Het is echter het grote aantal blessures dat zorgen baart. Aanvaller Gregory Playfair raakte al zeer snel na zijn komst naar RKC gebles seerd. Dick Schreuder kan als gevolg van een auto-ongeval waarschijnlijk voorlopig niet in actie komen. Spits Hans van Arum is ook al enkele weken uitgeschakeld en zal voor de winterstop niet meer in actie komen. Dat geldt ook voor Léon Hutten en Ramon van Haa- ren. De eerste liep een spierscheuring in het dijbeen op in de wedstrijd tegen Groningen. De laatste brak afgelopen week op de training zijn middenvoets beentje. Vooral het ontbreken van de beiden vleugel verdedigers, die dit

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 16