De Meerdoop Nostalgie Herinneringen aan De Meer Een paar minuten na rustnadat een PSV- doelpunt op een discutabel buitenspelvon- nis van de scheidsrechter was gestuit, na men de Eindhovenaren opnieuw de leiding. Opnieuw ging Keizer niet vrijuit: een verras send afstandschot stuitte van zijn vuisten voor de voeten van Verkerk: 1-2. Ajax scha kelde een tandje hoger en zocht vooral via uitblinker Fischer de aanval, en kon na ze ven minuten opnieuw de gelijkmaker be groeten. Een hoge voorzet van Erwin van Wijngaarden lokte Boumans uit zijn doel. Fischer was er eerder bij, speelde terug op Blomvliet en die prikte de bal in het lege doel: 2-2. Ajax bleef aanavllen, maar miste tenslotte de kracht om door te drukken. Een kwartier voor tijd kreeg het de genadeklap, toen Van den Broek inkopte. Keizer bleef ten derden male in gebreke, waardoor Hunting diens slordige optreden kon afstraffen: 2-3. Tweemaal eerder was PSV naar Ajax gereisd, maar zowel in 1931 als 1932 had Ajax de thuiswedstrijden om het Kampioenschap van Nederland afgewerkt in het Olympisch Stadion, dat aanzienlijk gro ter en moderner was dan de Ajax-behuizing. Op 30 mei 1935, toen er weer een Ajax-PSV op het programma stond, was de situatie voor Ajax drastisch veranderd en konden de tegenstanders ontvangen worden in het glimmend nieuwe stadion van Daan Roodenburgh. De wedstrijden waren begon nen met een verrassende thuisnederlaag te gen Go Ahead, en door een 4-1 nederlaag in Eindhoven was Ajax al een punt achterop ge raakt op PSV, dat bovendien nog een wed strijd minder gespeeld had, terwijl ook Go Ahead nog op de loer lag. Ajax-PSV was dus van cruciaal belang voor de laatste kansen van de Amsterdammers. Twintig minuten te laat, omdat scheidsrech ter Van Moorsel te laat in De Meer arriveer de, startte Ajax op deze Hemelvaartsdag met Van Wijngaarden op links in plaats van de geblesseerde Mulders, en met de jonge Fi scher in plaats van de in Eindhoven al na en kele minuten uitgevallen Volkers. Het begin was desastreus voor Ajax. Al binnen een paar minuten hadden Roeg en Van Reenen geblesseerd de kleedkamer moeten opzoe ken, en moest Ajax improviseren. Loois en Ten Have kwamen in de ploeg, en Blomvliet ging middenvoor spelen. Terwijl Ajax nog de zaken aan het ordenen was, sloeg PSV toe, daarbij geholpen door doelman Gerrit Keizer, die ver was uitgelopen en kansloos was toen Hunting de bal kreeg: 0-1. Twaalf minuten later was het gelijk. Uit een hoek schop van Van Wijngarden kopte Wim An- deriesen hard in. Keeper Boumans keerde de bal wel, maar de bal ketste tegen het li chaam van verdediger Lanegger, die ver baasd de gelijkmaker op zijn naam kreeg ge schreven. De rest van de eerste helft had PSV het beste van het spel, maar kreeg Ajax de kansen. Gelegenheidsmidvoor Blomvliet bleek echter telkens net iets te traag om de kansen te benutten. Het raamwerk van de skyboxen wordt geïnstalleerd. Evert Vermeer KICK OFF NR. 8 - 33

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 32