êi 3 a?- KICK OFF NR. 7 - 21 Hij speelde in de jeugd, hij speelde goed. Hij ging over en over en kwam steeds dichter bij z'n ideaal. In de fase net tegen de top aan, de fase van hoop en vrees, werd het meer vrees dan hoop. De laatste sprong leek te groot. Maar het restje hoop - als een strohalm - greep hij met beide handen aan en liet dat met beide benen zien. Eerst moest hij z'n heil dicht bij huis zoeken. Hij moest uit wijken naar Volendam. Daarna verdween hij verder van het Ajax-huis. Het hoge noorden werd z'n bestemming, het Oosterpark van de FC Groningen zijn thuishaven. Geheel volgens de geschiedenis van vorige 'huurlingen', volgens de lijn der verwachtingen, dacht menigeen, hij zelf wellicht ok, dat Ajax definitief een gepasseerd station was. Maar diep in hem smeulde het vuur, het vuur van de echte winnaar. Dat vuur hield hem brandende. En in dat meest noordelijke stadion hield hij zich op het middenveld meer dan staande. Hij werd Groningens meest populaire speler, d.w.z. hij werd voor het Oosterparkpubliek de speler van het jaar. Ik weet nog goed dat toen wij (Rimko Haanstra en onder getekende) Ton Pronk, de hoofdscout met de zeer fijne neus voor talent filmden t.b.v. een documentaire over de Ajax-jeugdopleiding, hij ons vertelde dat Ajax op zoek was naar een nieuwe nummer 2 en dat hij die gevonden had in een speler die op dat moment elders in Nederland op een andere positie speelde. In alle eerlijkheid: ik heb toen REIZIGER Oude look van Reiziger nooit gedacht aan die populaire middenvelder van FC Groningen. De ver rassing was dus groot toen bleek wie Ajax weer terughaal de naar het oude nest. Het is nu het tweede seizoen dat hij de nummer 2 van het keurkorps draagt. Was hij vorig seizoen al een openbaring, dit seizoen toont hij overduidelijk wat een gelukkige greep het is geweest dat hij werd teruggehaald. Hij heeft snelheid, positieinzicht, verdedigt resoluut en op techniek, hij is van de eerste tot de laatste minuut geconcentreerd met zijn vak bezig. Kortom, een verdediger om van te ge nieten. Z'n bescheidenheid gecombineerd met een gezond gevoel voor eigen waarde maakt hem uitermate geschikt voor dit Ajax, waarin het teambelang voorop staat, waarin geschit terd wordt binnen het dienen van het hele team. En zo valt hij op. Is z'n ster gerezen. Is hij een flonkerende parel in het Ajax-diadeem. Wat hij met z'n haar gedaan heeft, heeft hem opvallend gemaakt. Maar het liefst zie ik hem opvallen op de manier waardoor hij DE nummer 2 van Ajax en van Nederland geworden is. Dat dat vooral moge blijven. Dan worden ook dit seizoen mede door hem prij zen gewonnen, door deze nog steeds rijzende ster op de rechterflank, door deze MICHAEL REIZIGER. Klaas Vos

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 21