OP WEG MAAR JOKIO (S) vSxï? TOKIO OLE OLE Hans Vandenburg alias De Bal... in de greep van Tokio (olé olé). heeft. "De productie was al een feest" vertelt hij. "De opna mes werden in Amsterdam gemaakt met een heel stel Ajax- supporters als achtergrondkoor. Hoe het klonk? Geweldig! Nou, laat ik zeggen, het leverde een echt stadiongeluid op. De geluidmeters zwiepten alle kanten op en de technici stonden af en toe raar te kijken, maar de sfeer was er, en daar gaat het om. En dan heb ik het niet alleen over de ge zongen sfeer, ook de stemming in de studio was perfect. Alsof Ajax die wereldbeker al had gewonnen." Vanaf woensdag 26 oktober ligt de CD single in de platen zaken. Vanwege de participatie van de Ajax Supporters vereniging is er in samenwerking met Free Record Shop voor een geweldige kortingsmogelijkheid voor leden van de Sup portersvereniging gezorgd. "Tokio olé olé" gaat 15,95 kosten maar op vertoon van de lidmaatschapskaart kunnen de leden van de supportersvereniging bij ALLE Free Record Shops de CD single voor 10,00 aanschaffen. "Het is allemaal heel snel gegaan", zegt Hans Vandenburg, "Ik moet ook het communicatieteam van MTM (Music Trends Media) heel erg bedanken voor hun inspanningen. Zij gaven het idee vorm, zetten het zaakje op de rails, zoge zegd. Tokio, I'm on my way, to take the Cup away. Ha, ha. Het leek mij fantastisch om in het Olympisch Stadion voor Ajax - Grasshoppers het Tokio-lied ten beste te geven. Ja, in derdaad, met die geschilderde kale kop van mij. Dat was or ganisatorisch onmogelijk, hopelijk lukt het tijdens Ajax - PSV, want het is een echte meezinger en ik heb bovendien nog nooit voor veertigduizend mensen opgetreden." De CD single Tokio olé olé is uitgebracht op het Van Records label. KICK OFF NR. 7 - 13 Over ruim een maand is het zover. Dan speelt Ajax in Tokio tegen het Braziliaanse Gremio Porto Alegre om de wereld beker. Reeds nu is er een grote belangstelling van de inter nationale- maar vooral van de Japanse pers voor Ajax. De wereldbekerwedstrijd gaat leven en dat inspireerde Hans Vandenburg tot het maken van een speciale Tokio CD-single. Kent u hem nog, Hans Vandenburg? Hij was een van de drij vende persoonlijkheden van de populaire groep Gruppo Sportivo die ooit een geweldig succes had met hun song "Tokio, I'm on my way". Hans Vandenburg herschreef de hit en maakte er "Tokio olé olé" van. Vandenburg mag een ras-Hagenaar zijn, in zijn bloed zitten voldoende Ajax-cellen om een echte Ajax-sup- porter te zijn. Tokio olé olé is dan ook met een ferme knip oog naar de wereldbekerwedstrijd op 28 november geschre ven. Tokio olé olé' is meer dan een lied van en voor de Ajax-sup- porters", legt Hans uit. "Het uitbrengen van dit lied heeft ook alles te maken met bijgeloof, een fenomeen dat bij de spelers, maar zeker ook bij de aanhangers leeft. In 1971, toen Ajax voor het eerst de Europa Cup had gewonnen, werd er door de groep The Specials het lied "Ajax wint de wereldcup" uitgebracht. Het werd een groot succes, de mensen zingen het nóg op de tribunes. Prachtig lied, maar het was jammer dat Ajax weigerde om voor die wereldbeker te spelen. Vonden ze te link, tegen die bikkelharde zuid amerikanen. Een jaar later was Ajax weer Europa Cup-win naar en toen besloten ze om wél voor de wereldbeker te spelen. Het lied werd massaal gezongen en... Ajax won die Cup. Independiente werd verslagen. Bijgeloof dus... er moest een nieuw lied komen, een wereldbeker-lied. En dat is "Tokio olé olé". Dacht het wel. De glanzende schedel van Hans Vandenburg krijgt extra schittering wanneer hij het over Ajax en zijn nieuwe lied De Ajax-supporters in de op namestudio aktief als ach tergrondkoor voor de CD single Tokio olé olé.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 13