GEOPEREERDE ACHILLESPEES Marcio Santos werd daags na de wedstrijd in Rio de Janeiro geopereerd door de chirurg Toledo. Een man die meer dan twintig jaar ervaring heeft op het gebied van dergelijke operaties en een dokter in wie Marcio Santos veel vertrou wen heeft. "Ik had eerst nog hoop dat de blessure mee zou vallen", zegt Santos. "Ik had eigenlijk geen pijn. Maar de pees was toch doormidden. Dokter Toledo heeft de eindjes aan elkaar gehecht en een extra bescherming en verstevi ging aangebracht. Uit mijn voorvoet heeft hij een stukje pees gehaald die hij over mijn geopereerde Achillespees heeft gespannen. Op zondag ben ik uit het ziekenhuis ont slagen, mijn been natuurlijk in het gips. Mijn ouders wonen in Porto Alegre maar de eerste week ben ik in Rio gebleven, zodat dokter Toledo het eerste genezingsproces van dichtbij en regelmatig kon volgen." Binnen niet al te lange tijd zal Marcio Santos terugkeren naar Nederland om hier zijn revalidatie voort te zetten. Het lijkt er op dat het seizoen voor hem is afgelopen. "Maar", zegt Marcio, "Ik moet en mag de moed niet verliezen. Je moet niet te lang stilstaan bij hoe verschrikkelijk het is. Je moet naar de toekomst kijken, moed houden. De pech kan niet voortduren en ik zal terug komen!" David Endt DEN. Ik had nog geen bal geraakt en ik koos positie in het centrum van de verdediging toen het leek alsof ik in een flinke kuil stapte. Ik voelde pijn maar was ook verbaasd. Verbaasd dat ik zomaar door mijn been zakte, tenminste, zo voelde het. Ik werd van het veld gedragen en de pijn ging weg. Ik dacht dat het wel mee zou vallen, maar de fysiothe rapeut maakte mij meteen duidelijk dat er iets ernstigs was. Achillespeesblessure. In de kleedkamer heb ik mijn broer Luis, die in Amsterdam was, gebeld en hem verteld wat er was gebeurd. Terwijl ik sprak geloofde ik mijn eigen woorden niet, zo onwerkelijk was het wat er was gebeurd." De afgelopen weken bewees Santos opnieuw dat hij in de lucht bijna door niemand te kloppen is. Marcio Roberto Dos Santos vierde 15 september voor het eerst zijn verjaardag in Nederland. De Braziliaan werd 25. De Achillespees van Marcio Santos bleek te zijn afge scheurd. Zomaar, geen schop, geen gekke beweging, geen over dreven inspanning. Voor Marcio Santos was het voor lopig afgelopen. "Ik moet goede moed houden en mij nu al helemaal richten op mijn herstel", zegt de verde diger. "Maar het is wel moei lijk om het te accepteren. Bij Ajax begon het juist goed te gaan en ik was heel blij met de keuze voor het Braziliaans elftal. In de zomer had ik een beetje problemen met de bondscoach, Mario Zagalo, omdat ik niet wilde spelen op het toernooi om het Zuidamerikaans kampioenschap. Ik wil de rust om mij zo goed mogelijk bij Ajax te kunnen presen teren. Je speelt dan toch met je plaats in de nationale ploeg want anderen kunnen hun kans grijpen. Ik wilde tegen Uru guay bewijzen dat Marcio Santos nog steeds de juiste verde diger voor Brazilië is. En dan dit. Het ergste vind ik nog dat ik nu niet met Ajx kan spelen om de wereldbeker in Tokio. Dat was een van de belangrijkste redenen om naar Ajax te komen, ik wilde na het wereldkampioen schap met Brazilië, ook we reldkampioen met Ajax wor den. Die kans is nu verkeken. We moeten het maar een jaar uitstellen. Weer de Champions League winnen en dan op nieuw naar Tokio."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 11