PONDJE PALING OF GLADDE AAL AJAX - VOLENDAM BEPERKTE MIDDELEN KICK OFF NR. 6-3 Een heldere geest is ook vanavond noodzakelijk. Juist tegen de zogenaamd mindere goden moet de concentratie naar optimale vorm worden ge dwongen. Volendam is de naam van de opponent. En Volendam had een magere start van de huidige compe titie. De Volendammer wijd- broekriem moest worden aangehaald en dat was voor de nieuwe trainer, Bert Ja cobs, natuurlijk een vervelende constatering. Van hem wor den wonderen verwacht in het vissesrdorp waar men overi gens langer dan ooit tevoren van voetbal op het hoogsteni- veau kan genieten. Of het reëel is om wonderen te verwachten is de vraag. Door het vertrek van een aantal spelers die vorig seizoen Volendam mede "body" gaven werd Volendam enigszins uitgehold. Tegenover het vertrek van bijvoorbeeld André Ooijer, André Wasiman en Alex Pastoor (reeds tijdens het vorig seizoen) stond aanvankelijk de komst van een handvol jonge talenten. Echte aankopen waren er niet, al kwam mannetjesputter Luc Nijholt na een aantal weken de gelede ren versterken. Aan de thuiswedstrijd tegen Volendam van het afgelo pen seizoen bewaart Ajax mooie herinneringen. Door de 3-1 overwinning maakte Ajax het 25e landskam pioenschap officieel. Op de foto een beeld uit het duel dat in het Olympisch Stadion werd gespeeld. En wie de vermoedelijke formatie van Volendam beziet, moet onderkennen dat er een Eredivisiewaardig elftal de wei in kan worden gestuurd. Keeper Edwin Zoetebier zal weer punten gaan pakken voor zijn ploeg en hij heeft het voordeel dat hij het centrale duo voor hem, Binken-Molenaar, uitstekend kent. Op het middenveld zwaait Johan Steur de scepter. Felheid en voetballend vermogen maken dit typische Volendammer talent tot een speler van grote waarde. Hij kan zich schikken naar het teambelang maar zijn creativiteit kan ook voor ver rassende oplossingen én gevaar voor de tegenpartij zorgen. In de rug gedekt door de sterke en ervaren Luc Nijholt zal Steur zich meer dan in het voorbije jaar het geval was met offensieve daden kunnen bezighouden. In het middenrif van Volendam is ook een plek ingeruimd voor Jorg Smeets, een vrij onderschatte voetballer. In de voorste linie hoopt Volendam op de schotkracht van Miroslav Stefanovic, nieuweling Eric van Veldhuizen en de van Vojvodina Novi Sad afkomstige Radoslav Samardzic (in januari van dit jaar vriendschappelijk aktief tegen Ajax). Arie Obdam kan vanaf links voor onberekenbaarheid zor gen en het wachten is op de bevestiging van het talent Hans Bond. VOLENDAMMER VENIJN Volendam zal zich geenszins met open vizier in De Meer presenteren. Bert Jacobs is een voetbalwijs man. Hij houdt van mooi voetbal maar zijn hekel aan verliezen is nog ster ker. Het woord "kansloos" bestaat niet in zijn vocabulair en wanneer hij zou moeten verliezen, dan zal hij dat met hand en tand trachten te voorkomen. Rekent u dus niet op een milde tegenstander. Volendam zal zich tactisch en fysiek te weer stellen tegen de favoriete gastheer. Op zijn beurt moet Ajax zich met dezelfde motivatie opladen om niet ver rast te kunnen worden door het Volendammer venijn. Ben Tornato Na een Oranjeweek waarin het Nederlands Elftal via een 4-0 zege over Malta de kan sen op "Engeland" in tact hield, is de steen van de PTT Telecompetitie weer gaan gloeien. De eerste periode, als we het zo mogen noe men, sloot Ajax in magistra le stijl af. Geen puntverlies in de eerst acht wedstrijden en een fantastisch doelsaldo onderstreepten dat de rege rend kampioen niet van plan is het rustiger aan te gaan doen. In letterlijke zin is dat ook onmogelijk. Zie het pro gramma aan en men weet dat Ajax zowel op fysiek als op mentaal niveau het beste uit zichzelf moet halen. Na "Oranje" volgden reeds in hoog tempo de wedstrijden tegen FC Twente, Grasshoppers en Feyenoord. Vanavond komt Volendam in De Meer op be zoek en aanstaande zaterdag verwachten wij Roda JC in het Ajax-stadion (aanvang 19.30 uur). Daarop volgt de vierde UEFA Champions League-wedstrijd tegen Grasshoppers, in Zürich, direct gevolgd door een volgende topper, Ajax - PSV in het Olympisch Stadion (zondag 5 november om 18.00 uur). Het is om van buiten adem te geraken maar zelfs daar heeft Ajax geen tijd én geen zin in. De ultra drukke agenda is een uitdaging op zich.Daarin moet iedere wedstrijd met frisheid en motivatie worden gespeeld. Met een heldere geest is niets onmogelijk en de Ajacieden maken duidelijk over die heldere geest te beschikken.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 3