AJAX 'DE COMPLETE WERKEN' Aflevering De spitsen ■W reisburo ROEVER CONCEPT US '®'ff -a)x -v WlTni Vorige week verscheen bij Waanders Uitgevers het eerste deel van Ajax 'De Complete Werken'. Iedere twee weken verschijnt er een nieuw exemplaar dat de geschiedenis van Ajax op een bijzondere manier verteld. Deze 26-delige serie onderscheidt zich door de benadering en de diversiteit van de onderwerpen die worden aangesne den. Niet alleen het verleden maar ook het heden wordt on der de loep genomen door oudgedienden als Marco van Basten en Rinus Michels. Ajax De Complete Werken is een fantastisch naslagwerk, en voor een echte Ajax-fan onmis baar. Vanaf heden te koop bij iedere boekhandel en super markt. De Ajax-supporters zitten er iedere wedstrijd op te wachten: de Philipp Bellini tune. Elke wedstrijd worden twee horloges weggegeven. U hoeft alleen maar op uw kaartje te kijken of het nummer dat wordt omgeroepen correspondeert met die van uw kaartje. Philipp Bellini... een nieuwe dimensie in tijd. U hoeft er niets voor te doen. Na afloop krijgt u het klei nood uit handen van een van uw favoriete spelers. Ook tij dens Ajax-Vitesse was het weer raak. Na afloop op de foto met uw Ajacieden en natuurlijk Miss Ajax Renee de Best. Aiax-spitsen vroeger en nu De visie van: Marco van Basten Micnels over het spel: Aanvallen of verdedigen' Alax-hromeit voor 1900 ijaat~ m -1 Een glanzende carrière had mij langs instituten als DIOS, SMS, SCW, ANIMO geleid alvorens ik mijn voetballoopbaan ging afbou wen bij het inmiddels ter ziele ge- gane legendarische SCZ '58. SCZ '58 was een beetje vreemde club, een tikje studentikoos en een vleugje Zuid. Er heerste een sfeer van zelfvernietiging die van hoog tot laag met veel gevoel voor dra matiek werd uitgedragen. Toen ik er zo'n vijftien jaar geleden begon waren er nog drie senioren elftal len en een aantal zaalvoetbalteams terwijl er van jeugd helemaal geen sprake meer was. De neerwaardse sportieve spiraal voltrok zich in een razendsnel tempo. Met veel bom barie was ik als derdeklas speler binnen gehaald. Ik zou wat erva ring kunnen toevoegen aan het jonge team dat in de vierdeklas za terdag net naast de hoofdprijs kleunde. Door chronische blessures heeft het echter nooit zover mo gen komen en rap verdween ik naar het tweede, waar ik het spel eigenlijk ook al niet meer kon bij benen. Met veel trek-, schop- en praatwerk wist ik mij echter staan de te houden. In het tweede sei zoen mocht ik een aantal wedstrij den meedoen in het derde, leder een die gevoetbald heeft weet hoe dat gaat als je in een lager team mee mag doen, je voelt je heel wat, maar eigenlijk stelt het geen moer voor. Ik vormde op die regel geen uitzondering. Wat mij wel opviel was dat er een ontzettende leuke sfeer hing binnen dat team. Het hing aan elkaar van studenten, werklozen en een sociaal werker. Daar kwam ik Daan tegen. Hij had binnen het elftal de grootste mond en aangezien ik niet voor hem on der deed, konden we het gelijk goed met elkaar vinden. Samen vormden we jarenlang het klop pend hart van SCZ '58 3. Zoals dat bij elk team gaat, kwam er ook bij ons de klad in te zitten. Daan moest steeds sneller om een wissel smeken om uiteindelijk op doel te belanden, terwijl ik mij steeds meer ging specialiseren in het beledigen van scheidsrechters. Uiteraard zijn wij vrienden gebleven, niet in het minst omdat, zowel hij als zijn vriendin Gini, tot de vaste inboedel van Vak O zijn gaan behoren. Het afgelopen jaar is voor hun niet al te florisant verlopen. Gekweld door zakelijke problemen hebben ze besloten Nederland een aantal jaren links te laten liggen en - om Youp van 't Hek te citeren - de weide wereld in te trekken. Als alles goed is gegaan bevinden ze zich nu met hun zeilboot ergens tussen Nederland en de Canarische eilanden. Afgesproken is dat zij met hun boot de derde week van 1996 Barcelona zullen aandoen wanneer Ajax voor de vijfde maal de Europa Cup 1 gaat pakken. E. Vanzet KICK OFF NR. 6 - 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 14