wmm:m tem "Voorlopig verwacht ik dus weinig van Volendam. Ik zou Tom Wesselink kick off '1et a' '<naP v'nc'en a's ze z'ch handhaven, het is nu echt een nr. 6 -11 kwestie van: 'Alle hens aan dek!' Natuurlijk gaat me dat aan Een jonge Arnold Mühren in I actie. I talent. Dat vind ik heel knap, typisch Ajax ook." wm-.wm Ajax nu: "De overmacht van Ajax is nu dermate groot, dat ik de eredivisie eerlijk gezegd geen klap meer aan vind. Na een paar wedstrijden kon je alweer zien dat Ajax kampioen zal worden. PSV is er wat op vooruit gegaan, maar komt nog steeds te kort. En over de middenmoters en daar onder hoeven we het hele maal niet te hebben. Vroe ger speelden we veel meer knallers van wedstrijden. Ook tegen ploegen als Spar ta en Utrecht moesten we tot op de bodem. Tegen woordig is het enige span nende de vraag, met hoe veel Ajax nu weer zal gaan winnen. Neemt niet weg dat Ajax al een hele tijd formidabel presteert. Ik geniet met vol le teugen als ik ze zie spe len. En ik heb bewondering voor de manier waarop Louis van Gaal het succes naar zijn hand heeft gezet. Hij heeft het elftal in een paar jaar, op een paar spelers na, compleet vervangen en daar een gigan tische eenheid van gemaakt. De boel is in balans, je hoort niemand meer over de zwakke verdediging van Ajax, een verhaal dat we jarenlang hebben moeten aanhoren. En het is knap als je het vertrek van spelers als Bergkamp, Jonk en Rijkaard zo gemakkelijk kunt opvangen. Als je ziet hoe jon gens als Litmanen, Finidi en Overmars onder Van Gaal zijn gegroeid, dan kun je alleen maar concluderen dat hij een hele grote trainer is. Ik zou momenteel geen enkele club in Europa kunnen noemen die Ajax kan tegenhouden. AC Mi lan wellicht, en Barcelona krabbelt weer aardig terug. Toch sla ik Ajax ook hoger aan dan die twee." Volendam nu: "Ik ga vaker bij Volendam dan bij Ajax kij ken. Is lekker in de buurt, bovendien speelt mijn zoon er bij de amateurs. De profs hebben het moeilijk nu, het draait niet echt lekker allemaal. Maar wat wil je, als er vijf basis spelers vertrekken en er daar maar twee voor terug komen. Er loopt aardig wat talent rond, maar die zijn nog niet klaar voor het grote werk. En de ellende is, al het geld wordt nu in een nieuw stadion gestoken, bovendien schijnen er links en rechts nog wat schulden te zijn." het hart, maar ik moet zeggen dat de binding een beetje weg is. Er spelen nog maar twee Volendammers in het elf tal, de rest komt van buiten. Daarom ben ik ook vaak langs de lijn bij m'n zoon te vinden, vind ik minstens net zo leuk." Arnold Mühren nu: "Ik heb het nog steeds heel druk met de trainingsdemonstraties, die ik samen met mijn broer Ger- rie verzorg voor de jeugd. Daar zijn we zo'n vijf jaar geleden mee begonnen en het wordt drukker en drukker. We geven door het hele land trainingen aan jeugdvoetballers van ne gen tot achttien jaar. We werken met groepen van maxi maal vijftig kinderen, die we in vier groepen vier verschillen de onderdelen laten doen, waarmee ze punten kunnen ver dienen. En dat is flink aangeslagen. We hebben net weer een paar nieuwe sponsors erbij en ontvangen nu al boekin gen voor 1997. We reizen heel wat af in Nederland, zo'n 60.000 kilometer per jaar, maar wat is er mooier dan werken met die kleine enthousiaste kereltjes?" "Ja, we hebben nog steeds profijt van het feit dat we bij Ajax hebben gespeeld. Die aantrekkingskracht raak je blijk baar nooit meer kwijt. Waar we ook komen, tot in Rotter dam en Eindhoven aan toe, overal lopen jochies in Ajax- spullen rond en ze willen van alles weten over de club en de tijd dat wij er speelden. Ik prijs mezelf gelukkig dat ik nog steeds mijn geld op het voetbalveld kan verdienen. En daar ga ik mee door tot ik er bij neerval..."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 11