DE TEGENSTANDER VAN VANDAAG: AJAX AMSTERDAM SNSbank PoQo cü3\!Z7EtI]Iü1[l Ajax is een vereniging die nauwelijks enige intro ductie behoeft en is verreweg de populairste club in Nederland. Ook hier in Twente heeft Ajax veel fans. Ajax is opgericht in 1900, werd 25x lands kampioen en won 12x de beker. Het afgelopen seizoen was voor Ajax zeer succes vol. In de strijd om de Amstel Cup werden de Amsterdammers in de kwartfinales nog uitgescha keld door Feyenoord maar in de competitie werd Ajax als eerste club in de geschiedenis kampioen van Nederland, zonder één enkele nederlaag gele den te hebben. Ajax had maar liefst 7 punten voor sprong op nummer 2, Roda JC, en een doelsaldo van 106 voor, 28 tegen. Maar het grootste succes was natuurlijk het win nen van de Europa Cup voor landskampioenen. Ook in deze strijd bleef Ajax ongeslagen en werd de terechte winnaar in de finale tegen AC Milan, door een doelpunt van Patrick Kluivert (1-0) Dit seizoen raakte Ajax enkele spelers kwijt. John van den Brom en Peter van Vossen vertrokken naar Istanbulspor, Tarik Oulida was de bank beu en probeert het nu in Sevilla (waar hij op dit moment niet speelt vanwege een blessure) Clarence Seedorf vertrok naar Sampdoria en Frank Rijkaard stopte met betaald voetbal. Het verhes van deze spelers wordt opgevangen door de Braziliaan Marcio Santos (van Fiorentina), de ervaren Arnold Scholten (ex- Feyenoord) en hoofdzakelijk door eigen jeugdspe lers. Ajax is dit seizoen weer goed begonnen. Enkel overwinningen in de competitie en de Champions League. En als de prestaties net zo goed blijven als de sfeer zit het bij de Amsterdammers wel goed. Tijdens het vraaggesprek met onderstaande speler hadden we de grootste moeite elkaar te verstaan, want in het Ajax-spelershome was het op dat moment een dolle boel. MARC OVERMARS Uit het keurkorps van de Amsterdammers is het moeilijk één sterspeler aan te wijzen, maar de keuze is gevallen op, de uit het oosten van het land afkomstige, Mare Óvermars (23). Overmars kwam op 14-jarige leeftijd bij Go Ahead Eagles terecht, die de jeugdinternational ontdekte bij SV Epe. Hoewel hij eigenÜjk middenvelder was, met Johan Neeskens als zijn grote voorbeeld, debuteerde hij op 17-jarige leeftijd als rechterspits in het le elftal. Na 11 wedstrijden in de basis bij de Go Ahead Eagles, nam Willem II Overmars voor 500.000,- van de Deventenaren over. Na 1 seizoen Willem II, kwam hij op 19-jarige leeftijd bij Ajax terecht, dat 1,5 miljoen voor hem betaalde. Daar groeide hij uit tot een vaste kracht van Ajax en het Nederlands elftal op de linkerspits positie. - Was het een verrassing voor je, dat Ajax inte resse in je had Overmars: „Het was niet echt een verrassing. Ik had een heel redelijk seizoen bij Willem II gedraaid en bij Ajax zit een trainer die gechar meerd van me is. En als Ajax voor je komt, is dat natuurlijk altijd leuk." - Destijds waren er problemen rond je transfer van Willem II naar Ajax. Vind je dat het transf ersysteem afgeschaft moet worden? Overmars: „Dat is een moeilijk onderwerp. Voor de spelers is het wel gunstig. We hebben dan meer invloed. Maar ik weet er eigenlijk te weinig van af om er echt over te oordelen. Ik denk in ieder PROGRAMMABOEKJE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 5