1 gè) MOniNIKENHUIZERS I M \2_aS- Eigenlijk vanaf de rentree van Vitesse in de Eredivisie is de ontmoeting Ajax Vites se er een met hoog kwali teitsgehalte. Direct bij aan komst op het hoogste niveau (in 1989) manifesteerde Vites se zch namelijk als een club om ter dege rekening mee te houden. Dat is niet veranderd. Nog steeds (en op zich is dat al een compliment aan de Arnhemmers waard) hoort Vitesse tot de subtop-clubs en is de ambitie bijzonder groot. In het eerste jaar bereikt de club onder de bezielende leiding van trainer Bert Jacobs een plaats die recht gaf op deelname aan het UEFA Cup-toernooi, een prestatie die een jaar later werd herhaald. Wie verwacht had dat Vitesse na de onstuimige start terug zou tuimelen, kwam bedrogen uit. Vitesse was een blijvertje aan de top. ZESDE PLAATS Het afgelopen seizoen eindigde misschien niet in mineur, het bracht echter ook niet wat de beleidsmakers van de club voor ogen hadden. De zesde plaats bleek het hoogst haalba re na een seizoen met veel tempowisselingen. Trainer Her- bert Neumann wist al vroegtijdig dat hij zou vertrekken. Terwijl het seizoen nog in volle vaart was, kwam de Monni- kenhuizer club met Ronald Spelbos overeen dat hij de trai nersstaf zou gaan zwaaien. Er volgden ook daarna turbulente tijden. De flirts van top clubs met de meest waardevolle Vitesse-voetballers brachten Vitesse-voorzitter Karei Aalbers tot toorn. Toch kon hij niet voorkomen dat Chris van der Weerden en Phillip Cocu Vites se verruilden voor PSV. Eerder was Glenn Helder Het Kanaal reeds overgestoken om voor Arsenal te gaan voetballen. Het aanvalstalent Roy Makaay bleef wel bewaard voor de trots van Arnhem. Hij is de puntspeler die het ook in Jong Oranje uitstekend doet. Een in meerdere opzichten opvallende verschijning is Martijn Reuser. Als invaller en als basisspeler vestigde hij de aandacht op zich door regelmatig te scoren. De financiële injectie die de kwalitatieve aderlatingen opleverde, werd benut om een aantal nieuwe voetbal lers aan te trekken. FC Utrecht-dissident Edwin Gor ter vond Vitesse ambitieus genoeg om zijn niet geringe talenten aan te lenen. Van Roda JC weekte Vitesse de Am sterdamse aandrijver Raymond Atteveld los en Louis Laros verhuisde van Tilburg (Willem II) naar Arnhem. Daarnaast kocht Vitesse Carlos van Wanrooy (van NEC), Said Larossi (van Emmen) en Leo Koswal (van Dordrecht '90). ZWAKKE START Met zeker optimisme werd de nieuwe voetbaljaargang voor- beschouwd. De optelsom van gaande en komende spelers wekte geen negatief gevoel. En met een gedreven persoon lijkheid als Ronald Spelbos aan het hoofd konden resultaten en spektakulair voetbal niet uitblijven. De eerste schermutselingen in de PTT Telecompetitie verlie pen niet bijster succesvol. De eerste de beste topper (op de eerste speeldag) werd met 5-2 verloren van Feyenoord. Dat kan niet anders dan een behoorlijke domper zijn geweest. Daarop volgde een 0-0 thuis tegen Roda JC en het was wach ten op de volgende wedstrijd (uit tegen RKC) om de eerste ze ge te kunnen vieren. Een plaats in de middenmoot, ver bene den de hoop en de richtlijnen van de club, was de eerste ba lans. Het elftal van Ronald Spelbos viel mede op door het ontbre ken van de vaste doelman van de laatste seizoenen, Raimond van der Gouw. De ook bij Ajax bekende Abe Knoop nam zijn plaats naar tevredenheid in. In de defensie vinden wij Edwar Sturing, Theo Bos, Edwin van de Looi en de Nigeriaan Ben Iro- ha of Arjan Vermeulen. Uitzetter van de offensieve zaken vanaf het middenveld is Edwin Gorter die na zijn uitstekende vorig jaar op jacht moet naar bevestiging. Raymond Atteveld bewaakt het middenveld van achteren uit terwijl Martin Laamers en Carlos van Wanrooy de flanken bezetten. In de frontlinie moet de doelpuntenproductie komen van Roy Ma kaay en Louis Laros. In Arco Jochemsen heeft Spelbos een be drijvige middenvelder achter de hand, Dejan Curovic is de lui ogende maar de scherp op kleine kansen loerende schutter terwijl andere po tentiële kandidaten Willem Korsten, Huub Loeffen en Ante Mise zijn. De 5-0 zege van Ajax van het vorig jaar stond in meerdere opzichten op zichzelf. Die moet nu vergeten zijn, want Vitesse zal zich, het Spelbos- karakter niet verloochenend, duur verkopen. De club snakt naar een opsteker en wat is een beter medicijn tegen een ongemakkelijke seizoenstart dan een goed resultaat te gen Ajax? De Ajacieden moe ten gewaarschuwd zijn en mogen zich niet als anti-virus laten gebruiken! Ben Tornato KICK OFF NR. 5 - 3 AJAX - VITESSE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 3