KICK OFF NR. 5 - 21 Mooie naam. Lekker kort. Moet je net zoals hij speelt fel, krachtig uitspreken: Blind! Zeeuwse jongen die op jonge leeftijd bij Sparta speelde met bijvoorbeeld Chris Dekker (nu trainer van FC Den Bosch), Adrie van Tiggelen, Geert Meyer (nu assistent-trai ner van Feyenoord), Wout Flolverda en met Louis van Gaal. Al niet zo lang na zijn debuut spraken wij op de tribune over de "oude" Seedorf. Zo jong al, zo volwassen. Althans, voor het oog, qua uitstraling. Maar daarnaast is het voor mij al een paar seizoenen (zeg maar sinds Van Gaal) de "jonge" Blind. Zo intens blij als ik was toen twee jaar geleden Frank Rijk aard terugkeerde op het oude nest, zo zielsgelukkig was ik deze zomer, toen bekend werd dat Danny de rood-witte kleuren voor nog twee jaar zou verdedigen. Na vijf wedstrijden in de competitie is de verbazing nog weer toegenomen. De "verjongingskuur" gaat bij Blind alsmaar door, lijkt het wel. Ik kan zijn lichaam niet voelen na afloop van een wedstrijd maar voor het oog van de leek, die ik tenslotte ben, lijkt het alsof er steeds een achttienjarige speelt. Zo fris, zo alert, zo snel. Fysiek gesproken mag je Blind tot de jongeren rekenen. Althans zo komt het bij mij over. Daarom moet ik altijd een beetje gniffelen als in de kranteverslagen over de ge middelde leeftijd van het Ajax-elftal gesproken wordt. Het geheim van Blind is, dat zijn leeftijd niet in zijn benen is gaan zitten maar tussen zijn oren domineert. Wijsheid komt met de jaren, zegt het spreekwoord. Met het jaar is in ieder geval zijn voetbalwijsheid gegroeid en lijkt nog steeds te groeien. Taktisch inzicht, positie-inzicht, efficiency, mentaliteit: elke wedstrijd weer bewijst Danny dat hij terecht de Gouden Schoen van De Telegraaf won, terecht de eerste Bobby Haarms-Award in handen kreeg. En dat volgens VI Van Gaal het ontbreken van Danny in de wedstrijd tegen Real Madrid een groter verlies voor Ajax vond dan het ontbreken van Laudrup voor Real, was mij uit het hart gegrepen. Dit stukje is niet opgehangen aan een moment. Of het moet het moment zijn dat Johan Cruijff destijds die jonge rechtsback van Sparta naar Ajax haalde. Of het moment dat Louis van Gaal hem een centrale positie gaf in het hart van de verdediging. Blind: mooie naam. Ligt lekker in de mond. Omdat hij al tijd zo lekker speelt. Klaas Vos

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 20