PRIJZENFESTIVAL IN NOORDWIJK Het is alweer enige weken geleden dat in Hotel Huis ter Duin te Noordwijk de huldiging plaatsvond van de Voetbal ler van het Jaar-verkiezing van De Telegraaf. Ajax was zeer sterk vertegenwoordigd op het "prijzenfesti val". In de categorie Beste Voetballer van Nederland kwam Ajax' captain Danny Blind als nummer één naar voren. Blind ontving de trofee uit handen van collega-concurrent Ronald Koeman. Als tweede op de verkiezingsranglijst eindigde een ex-Ajacied, Michael Mols van FC Twente en Frank de Boer kreeg (uit handen van broerlief Ronald) de Bronzen Schoen uitgereikt. Ajax werd ook winnaar van het zogenaamde Gouaen Kaart- klassement van Eurocard Mastercard. Dit is een ranglijst die wordt samengesteld aan de hand van de minste gele- en ro de kaarten en het aantal doelpunten dat er in de competitie wordt gemaakt. Evenals vorig jaar werd Ajax glansrijk eerste en ontving daarvoor van Eurocard Mastercard een bedrag van 72.500 gulden, te besteden aan de jeugdopleiding. Namens Ajax namen voorzitter Michael van Praag en Direk- teur Opleidingen Co Adriaanse de prijs in ontvangst. Ook was er een "Gouden Kaart", de prijs voor de gentle- man-voetballer van de vaderlandse competitie. Die ging naar Finidi George, die zijn gouden kaart én mooie woor den kreeg van Rinus Michels. Er was ook een prijs voor een niet-Ajacied. PSV-schutter Ronaldo werd naar voren geroepen om de trofee voor de topschutter van het seizoen 1994-1995 in ontvangst te ne men. De man die hem de prijs gaf was echter wél weer een Aja- cied... Ronaldo's landgenoot Marcio Santos. 7. De Schoenen van Divers Edelmetaal tijdens de huldiging van de winnaars van De Telegraaf Voetballer van het Jaar Verkiezing en hun uitreikers. Van links naar rechts: Eric Cantona, Michael Mols (Zilver), Danny Blind en Ronald Koeman (Goud) en Frank en Ronald de Boer (Brons). 2. Finidi George is blij met een mooie eretitel én een Gouden Kaart als de gentle- man-voetballer van de com petitie 1994-1995. Rinus Mi chels wenst hem proficiat. 3. Een cheque ter waarde van 72.500 gulden, voor Ajax en van Eurocard Mas tercard. 4. Marcio Santos geeft zijn landgenoot Ronaldo de top- scorersprijs 1994-1995. 1 2 3 4 Tijdens Ajax - Fortuna Sittard klonk wederom de tune van het Philipp Bellini festival. De Ajax-spon- sor verloot per wedstrijd twee originele Ajax-horlo- ges. In de rust worden de winnende nummers van een seizoenkaarthouder en een koper van een los kaartje bekend gemaakt en na afloop van de wed strijd reikt Theo Keuter van Philipp Bellini de Ajax- horloges uit. Dat gebeurt ook na afloop van Ajax - Vitesse dus let u goed op in de rust. Na de tonen van het Philipp Bellini Festival worden de winnen de nummers bekend gemaakt! KICK OFF NR. 5 -14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 14