Op weg naar bijna-een-doel- punt tegen Real Madrid. Na Miquel Lasa op snelheid te hebben afgetroefd is ook de Madrileen Redondo te laat om Noerdin af te stoppen. Helaas zou zijn inzet geen doel treffen. Nordin Wooter bezorgt Rob Witschge handen vol werk tijdens de Supercupwedstrijd tegen Feyenoord. aan de bel trokken. Wooter verkoos eerst een weekje in Eindhoven te gaan kijken, dat had hij be loofd. Maar diep in zijn hart had hij zijn keuze al be paald. Bij Ajax, daar spelen ze het voetbal dat bij hem past. En dus koos de LTS- scholier, richting mechani sche techniek, voor Amster dam, voor de bikkelharde overlevingstocht op Voor land. Spits was hij toen, soms centrale middenvelder. ZAALVOETBALLER En op welke positie hij ook stond, overal en altijd kwam de zaalvoetballer in hem bo vendrijven. Mannetje opzoe ken, actie maken en weg- spurten. Op zoek naar naar een volgende actie op de vierkante centimeter, naar een nieuwe explosie. Zo had hij het ook tegen Re- al Madrid gedaan. Zijn direc te tegenstander, Lasa, kende hij van televisie. Zijn eerste zorg was 'positioneel goed voetballen', zoals hij dat zelf noemde. Maar eenmaal in balbezit hadden zijn ogen onmiddellijk naar Lasa ge zocht. Hij wilde 'met 'm doen', zo noemde hij dat een dag eerder tijdens de traditionele strandwande ling van Ajax in Egmond aan Zee, vooruitlopend op een eventuele invalbeurt. Hij wil de Lasa, en eigenlijk de hele wereld, kennis laten maken met zijn watervlugge voet beweginkjes. En hij deed met 'm. 'Omdat het mij niet uit maakt wie er voor me staat als ik de bal heb' zei hij in de ca tacomben, met pretogen vol branie. AANSTEKELIJK Directe gevolgen hadden zijn soms onstuimige acties die avond niet, maar het Grote Publiek genoot van zijn aanste kelijke manier van voetballen. Zoals hij onlangs tegen Fortu- na Sittard de handen op elkaar kreeg met een weergaloos gelobde assist op Marc Overmars, die andere rappe vleuge laanvaller. De aanvalsopzet, gelardeerd met een veelheid aan door intuitie gevoed initiatief, eindigde met een doel punt. En Nordin kon weer assist aantekenen. De durf in zijn spel is een van zijn belangrijkste wapens. Wanneer Nordin het balletje steevast terug gaat tikken op de vrijstaande middenvelder of de Danny Blinds en de Frank de Boeren van de voetbalwereld, dan ontdoet Nordin Woot er zich van zijn angel. "Ik moet het doseren, weten wanneer ik wel, en wanneer ik niet het risico moet nemen om er voorbij te gaan. Soms, wanneer je niet zo lekker in je vel zit, wil je wel op zeker spelen. Maar, zegt de trainer, ook dan moet je lef en initiatief tonen. Om je tegenstander er van te doordringen datje gevaarlijk bent. Lukt het gewoonweg niet, dan kan je altijd nog op zeker spelen. Een twinkeling in de ogen, een speels lachje constant klaar om de mondhoeken omhoog te tillen, een frivool blond lok je tussen de rasta-vlechten op zijn hoofd. Nordin Wooter is een kind van deze tijd, een Ajacied zoals de mensen ze wil len zien: met enige branie en bravour. Met zelfbewustzijn en dadendrang. Maar", zegt Nordin, "Ik wil niet dat een plotselinge golf van belangstelling van de media mij kwetsbaar maakt, ook op dat gebied geldt de stelling dat ik moet doseren. Wat heb ik er aan dat ik nu voor de pers leuke uitspraken ga doen, die zich later tegen mij kunnen keren. Mijn voeten moeten pra ten. De mensen mogen oordelen, maar voorlopig ben ik al blij dat ik mij regelmatig heb kunnen laten zien in het eer ste elftal. Natuurlijk zit ik vol ambitie, dat moet ook. Maar het leren is nog in volle gang." Tom Wesselink

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 11