VOOR DE AFTRAP VAN SC HEERENVEEN - AJAX Al vroeg in het seizoen mag in het Abe Lenstra-stadion genoten worden van een avondje Ajax. De Europese kampioen herbergt louter 'godenzonen', moeten we geloven, al wordt wel eens wat overdreven. Zoals die maffe Brit, welke ƒ14 miljoen wilde neertellen voor Mare Overmars en nog onbegrijpelijker is, dat het modale duikelaartje niet meteen verkocht werd. Dat zou kort voor de uitspraak van het Europese Hof over het transfersysteem nog eens handel zijn geweest. De godenzonen werden een paar jaar geleden door Leo Beenhakker omschreven als de 'patatgeneratie', gekmakende talenten met te weinig karakter om een oorlog mee te kunnen winnen. Wat is dan wijsheid? Een weet is wel, dat zelfs Ajacieden de dag met een plas en een boterham beginnen, dus gewone mensen lijken en een tweede zekerheid is, dat Ajax zichzelf niet meer is. Het team leverde met het vertrek van Frank Rijkaard, Peter van Vossen, John van den Brom, Clarence Seedorf en Tarik Oulida kwaliteit en ervaring in. Marcio Santos lijkt een aanwinst, maar de Braziliaan kon dat nog niet waarmaken. Een oude enkelblessure plaagt Arnold Scholten. Het zijn zo wat tegenvallers en het rare is, dat wanneer je eenmaal ellende in je voetbaltent hebt, de problemen zich opstapelen en ook al heeft Ajax zat materiaal, elke hobbel tikt aan nu er op vele fronten gepresteerd moet worden. Een echte zorg wordt Jari Litmanen, die van de ene naar de andere blessure hobbelt. Patrick Kluivert hield aan een ongeval op z'n minst geestelijke schade over. Finidi George moest in Afrika zijn broer begraven. De Rus Andrej Demtsjenko is nog niet rijp voor het grote werk. Van Gaal hoopt op een doorbraak van Kiki Musampaen vooral van Martij n Reuser en Nordin Wooter. Maar ook zonder sprankelend voetbal is er nog voldoende individuele klasse om elke tegenstander tot een knieval te dwingen. Ook SC Heerenveen zal daar wel aan moeten geloven en dat na een week waarin voortdurend met 6-5 van Ajax werd gewonnen. Een afgang hoeft vandaag niet, maar verlies is normaal tegen de kampioen van 'morgen'. Blijft over die nieuwe Amsterdamse outfit, waarin winnen verboden zou moeten zijn, maar mensen met een beetje gevoel voor schoonheid zullen zich wel moeten behelpen met Feyenoord- trainer Willem van Hanegem: ,,Als je het één keer wast, kun je het zo in de auto hangen. Los van bijverschijnselen rest ons bovenal u een prettige voetbalavond te wensen. irnMBIM ImjmjT Midstraat73 Joure Tel. 0513-412530 De Slaapvoorlichter voor Friesland

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 3