batavbs DE SCHIJNWERPER OP Erik Tammer is aan zijn vierde seizoen bij SC Heerenveen bezig. In zijn eerste jaar in Friese dienst was de aanvaller erg succesvol. Mede dankzij zijn vele doelpunten haalde Heerenveen de bekerfinale en dwong het een terugkeer in de PTT-telecompetitie af. In het eerste seizoen op het hoogste niveau had Tammer net als Heerenveen de nodige aanpassingsproblemen. Het afgelopen seizoen was ene beetje een pechjaar voor de spits. Een tweetal knieblessures hield hem bijna de helft van het seizoen langs de kant. Vandaar dat Erik Tammer er dit seizoen op gebrand is om te presteren. „Dit moet mijn jaar worden. Ik hoop dat ik blessurevrij blijf, want dat is balen. Ik miste vorig seizoen alle mooie wedstrijden. Mijn contract loopt aan het eind van het seizoen af en ook daarom wil ik graag presteren. Op die manier hoop ik een nieuw contract bij Heerenveen af te dwingen, of me misschien bij een andere club in de kijker te spelen. Als aanvaller is er maar één manier om je te doen gelden en dat is door te scoren". Vandaag komt landskampioen Ajax op bezoek. De oud club van Erik Tammer doet het wederom voortreffelijk en is tot dusverre zonder puntverlies gebleven. De Amsterdammers lijken zonder problemen op een prolongatie van de titel af te stevenen. „Ajax is wel een stuk ervaring kwijtgeraakt, maar ze hebben altijd volop talent achter de hand. Ik denk niet dat Ajax te stuiten is", aldus Tammer. NAC slaagde er vorige week niet in om de Amsterdammers een puntje af te snoepen. Misschien is Heerenveen de eerste ploeg die Ajax beentje kan lichten. Erik Tammer acht zijn ploeg in ieder geval niet kansloos. „Vorig jaar hebben we Ajax met een gehandicapt team een punt afgesnoept. Waarom zou dat nu dan niet kunnen. Kijk, we krijgen altijd kansen, ook tegen Ajax. Punt is echter dat je de kansen ook moet benutten. Als je drie kansen onbenut laat straft Ajax dat meteen af". Heerenveen is een paar keer flink afgedroogd door de Ajacieden. Volgens Tammer heeft Heerenveen van die nederlagen geleerd. „We willen altijd winnen en spelen daarom soms te aanvallend. Als je Ajax ruimte geeft en met teveel mensen voor de bal speelt is dat dodelijk. Dat wordt meteen afgestraft. Het mooie van Ajax is dat ze je de ruimte geven om te voetballen. Het vervelende is dat ze zelf het beste gebruik maken van die ruimte. We moeten met overleg voet ballen. Ik denk in ieder geval dat het een leuke wedstrijd wordt. Voor Ajax hoef je niemand te motiveren. Het is net of wil iedereen dan wel een stap harder doen om te winnen. We gaan het Ajax zeker héél moei lijk maken". Sterk in grond-, weg- en-waterbouw. VAN DER WAL LEMMER Tel. 0514-561738

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 15