VOORZITTER Vertekend beeld Zelfs de slotzin van Hugo Walker's commentaar bij de samenvatting NAC-PSV kon niemands goede humeur verzieken. Met een rood-wit gekleurde samenvatting werd de waarheid al geweld aangedaan en dan ook nog durven beweren dat de overwinning geflatteerd was. Ik zal wel een andere wedstrijd gezien hebben. Andere wedstrijd Afgelopen zaterdag was het al niet veel beter. Zelfs collega Wim Groels zei na afloop van de televisie-beelden dat het hem niet opgevallen was dat Willem II zo redelijk in de wedstrijd zat. Althans het televisie-verslag wilde Nederland laten weten dat er blijkbaar sprake was geweest van een gelijkopgaande strijd. Had ik weer een andere wedstrijd gezien en dat terwijl mijn ogen het nog steeds zonder hulpmiddelen kunnen. Een routine- check bij de opticien leerde me dat dat ook nog steeds terecht is. Super geflatteerd Maar in de nazit van afgelopen zaterdag, die gezien de stemming verre van leuk was, raakte ik in gesprek met Eddy Poelman en vroeg hem of een camera andere waarnemingszintuigen bezat dan ik en of dat ik toch teveel geel-zwart keek. Nou, ik zag het dus verkeerd. Toch een bril dan? Nee. nee, een samenvatting geeft hoogtepunten en geen getrouw beeld. Maar als wij geflatteerd van PSV winnen, wint Willem II dan niet super geflatteerd van NAC? De uitdrukking op zijn gezicht vertelde me dat verder discussiëren niet zo zinvol was. Ik dacht: laten we er maar over ophouden om het humeur niet nog verder onder het nulpunt te laten dalen. Verbazing Zondagmorgen als ik denk weer wat afstand genomen te hebben en zonder kwaad te worden de korte samenvatting nog eens aanschouw val ik in de volgende verbazing. De beelden blijven pijn doen maar als in het interview daarna Willem ll'er Van der Vegt zegt dat ze veel beter moeten kunnen en Poelman dan verbaast vraagt: "Nog beter?", dan weet ik dat discussiëren geen zin heeft en dat in de toekomst alleen de eigen waarne ming nog van belang is. Een spreuk die al heel lang bij 'ons Netty' (administratie, red.) boven het bureau hangt, krijgt opnieuw inhoud: 'Verbaas u niet, verwonder u slechts". Het zij zo. John Peek 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 5