1992 AJAX- AA GENT KICK OFF NR. 4-19 Mark Verkuyl keerde vorig Ajacied verdedigt tegen- seizoen terug in de vader- woordig het shirt van Go landse competitie. De oud- Ahead Eagles. Stadion zorgde Kreek al na zeven minuten voor de opening in de wedstrijd. Hij kopte een corner van Van 't Schip in. Drie minuten later besliste Bergkamp de wedstrijd toen hij na een misser van De Groote op Petry mocht afgaan en 2-0 scoorde. Daarna werd het pas weer leuk in de slotminuten. Berg kamp schudde twee verdedigers van zich af, gaf de bal af aan Van Loen, die tikte de bal weer terug op de aanstor mende Jonk. Met een strak schot prikte de Volendammer de bal precies in de rechterbenedenhoek, onhoudbaar voor Petry. Drie-nul was een volkomen verdiende overwinning van Ajax. GENOA Uit een drietal mogelijke tegenstanders, Real Madrid, Torino en Genoa, trof Ajax de laatste als volgende hindernis naar de zevende Europese finale uit de clubgeschiedenis. Italië sinds de lichting Gullit-Rijkaard-Van Basten het beloofde land voor zoveel jonge Nederlandse profshad de sleutel tot nieuwe roem. Evert Vermeer HET KARWEI AFMAKEN Voor de kwartfinales van het UEFA-Cuptoernooi had het lot AA Gent aangewezen als tegenstander van het naar nieuwe erkenning hongeren de Ajax. De bedenkelijke reputatie van de Ajax-aanhang die een seizoen schorsing en drie wedstrijden verbanning naar Düsseldorf had gekost, was de Amsterdammers vooruitgesneld: supporters bussen vanuit Nederland werden al op de snelweg opgevangen om vervolgens onder escorte naar de par keerplaatsen te worden ge leid. In het wijkje waar het stadion van AA was gele gen, leek het alsof de Dal- tons in veelvoud de stad be dreigden. De straten waren hermetisch afgesloten, en de bewoners keken wat angstig vanachter de gordijnen naar het beruchte Amsterdamse volk. Het bleek koudwater vrees. De volgelingen van Ajax gedroegen zich voorbeeldig, de wedstrijden tegen AA Gent betekenden een weerzien met Mark Verkuijl, die niet lang daarvoor de kleuren van Ajax had verdedigd, maar zich nooit in de blijvende gunst van de trainersstaf had kunnen verheugen. Het zou de vriendelijke verdediger niet gegund zijn ontegenzeggelijk gelijk te bewijzen tegenover zijn oude werkgever. In de wedstrijd bleken de 'Buffalo's, zoals de koosnaam van het elftal in de Vlaamse stad luidt, niet in staat Ajax te verontrusten. Eric Viscaal, het eveneens Neder landse goudhaantje van de Gentenaren, bleef de gehele wedstrijd in de zak van Sonny Silooy. De Belgen bleven de hele wedstrijd, nota bene voor eigen publiek, voor de pot hangen en kwamen nauwelijks in de buurt van Menzo. Jam mer genoeg had de Ajax-aanval, waar Van Loen als extra spits was ingezet en Roy op de bank was gelaten, ook niet een van zijn beste dagen als het op afmaken aankwam. In de 23e minuut mikte Pettersson uit een pass van Kreek in het zijnet, doelman Zsolt Petry redde een schot van Berg kamp en op slag van rust knalde Kreek naast. In de tweede helft ging een lob van Frank de Boer niet alleen over Petry, maar ook over de lat. Winter, Bergkamp en Blind misten eveneens vanuit kansrijke positie. De 0-0 van Gent betekende dat het karwei in Amsterdam moest worden afgemaakt. Ondanks de zelfverzekerdheid van Ajax knaagde daarbij de wetenschap dat Gent eerder in het toernooi een 1-0 thuisnederlaag tegen Lausanne in de uitwedstrijd ongedaan had weten te maken, en één Belgi sche aanval fataal zou kunnen zijn. Zover kwam het niet. Bij de terugkeer op de vertrouwde grond van het Olympisch

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 18