m W Martijn op weg naar de Europa Cup wedstrijd Besiktas-Ajax in het seizoen 1993-1994 Ajax. Daarom wilde ik dat diploma hebben, om eventu eel iets achter de hand te hebben. En dat is altijd han dig, in de voetballerij kan het van de ene op de andere dag afgelopen zijn. Door die school heb ik me vorig sei zoen niet volledig op Ajax kunnen concentreren. Uit eindelijk heb ik m'n eindexa men net niet gehaald, waar door ik niet zo'n lekker ge voel heb over vorig jaar. Ik heb twee dingen half ge daan, zonder dat het me iets heeft opgeleverd. Niet op school en niet bij Ajax. Daar om ben ik nu ook gestopt met die opleiding, dat komt later nog wel een keer. Van af nu gooi ik alles op het voetbal." De erkenning: Nadat eerst Clarence Seedorf en later Pa trick Kluivert doorbreken in de hoofdmacht van Ajax, krijgt Reuser een extra prik kel. Hij beseft dat er ook voor hem een mooie loop baan in het verschiet kan lig gen. Zijn aanvankelijk wat vrijblijvende instelling maakt meer en meer plaats voor een professionele benade ring. Mede na enkele ge sprekken met Louis van Gaal. Reuser: "In de jeugd had ik al een paar keer met hem te maken gehad, als-ie inviel voor een zieke jeugdtrainer. Fel en fanatiek. Een beeld dat Reuser dit seizoen laat zien als zijnde zijn handels kenmerken. Reuser is vastbe sloten het te gaan maken dit seizoen. Op de foto troeft hij een Lazio-speler af. Toen viel me al op dat ik dan extra goed speelde, hij stimu leerde me. In de A-selectie is hij heel scherp op me. De trai ner weet dat ik soms na een mooie actie even in een roes verkeer, dan schreeuwt hij me gelijk weer wakker. En niet eens zo heel lang geleden vond hij me nog te speels, daar hebben we veel over gepraat. Zeker nu ik met school ben gestopt zal hij me daar steeds minder op kunnen betrappen, al zal ik altijd wel iets kinderlijks in me houden. Is de aard van het beestje. Maar sinds ik het gevoel heb dat ik er echt bijhoor, pak ik het een stuk serieuzer aan. Kan ook niet an ders, wil je het redden bij Ajax." TWEEBENIG "In het begin van dit seizoen had ik mazzel met de afwezig heid van Litmanen en Kanu. Daardoor kreeg ik de kans te laten zien dat ik er klaar voor ben. En als je dan ook nog makkelijk scoort, voel je jezelf alleen maar sterker worden. Eerst was ik de vervanger van Jari, nu lees ik al af en toe dat ik een concurrent van hem ben. Zo snel kan het dus allemaal gaan. Maar ik laat me niet gek maken, er moet een hoop gebeuren voordatje een basisplaats hebt bij Ajax. Ik ben op veel posities inzetbaar, dat scheelt. Door mijn verleden als linksbuiten ben ik tweebenig, dus ik kan ook linkshalf spe len of in de spits. Maar in principe richt ik me op de num mers tien en zes. Op die posities speel ik het lekkerst, dus daar moet ik mijn kans pakken. Tot nu toe gaat het vrij goed, ja. Al moeten we dat ook niet overdrijven. Als mensen aan me vragen hoe het met me gaat, zeg ik altijd: 'ach, ik mag niet klagen'. En dat zeg ik nog steeds." Tom Wesselink

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 11