I had a dreamor two. Ajax-thuis is voor Go Ahead Eagles, zoals voor alle clubs uit de PTT-Telecom- petitie, de happening van het jaar. Je moet wel een voetbal-hater zijn om niet van de schoonheid van het spel van Ajax te genieten. De snelheid van Overmars, onze Mare. De Boertjes, Blind en de sombere Sar. Het avontuurlijke van Davids, Kanu en Finidi. Ga zo maar door. De snelle balcirculatie, de technische hoogstandjes, de fraaie goals door wie dan ook gemaakt. De arrogantie, de uitstraling, de lef. Maar toch... De landskampioen, jawel ongeslagen, de Europees kampioen, onze Europees kam pioen. Een begroting om U tegen te zeggen, het dubbeltje tegen de knaak nietwaar. Een fantastisch nieuw stadion. Maar toch.... Een trainer die, terecht, alom waardering en respect geniet voor hetgeen in de Meer is neergezet. Een opleiding, voorbeeld voor binnen en buitenland. Voetbalvisie, rode draad. Een voorbereiding op de competitie: Real Madrid - Ajax versus Sallands streekteam - Go Ahead Eagles. Maar toch.... A dream (1) In de vijfentachtigste minuut een fraaie voorzet van Heering die door Decheiver in eens achter van der Sar wordt gejoekeld. 1-1. Einde wedstrijd. Stadion op zijn kop. Önze rood-gele spelers in polonaise over het veld. Het bestuur beloont de tomeloze inzet van de Eagles met de overwinningspremie en van Gaal beent licht geïrriteerd naar de persruimte. "Een spannende pot, Madrid nog in de benen, niet fraai, de scheids had ons wat meer in bescherming moeten nemen. Onnodig puntverlies. A dream: (2) De Ajax-machine draait op volle toeren. Van Gaal loopt ontspannen naar zijn vrienden van de pers, nog nagenietend van al het fraais dat zijn Ajax heeft laten zien. De ene goal nog mooier dan de ander. Het Go Ahead Eagles publiek druipt een beetje teleurgesteld af. Een verrassing is uitgebleven. Uitslag 0-5. Van Gaal: "Compliment aan de tegenstander. Zeer positief. Eén op één. De aanval gezocht waar mogelijk. Klasse." Ruw ontwaak ik uit deze droom. Wat is wijsheid? Zijn dromen bedrog of.toch? A3 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 3