Jeugdhoek vervolg Kort jeugdnieuws 12 De A-jeugd 9/9 Go Ahead Eagles - Rheden 4-3 Tegen het met veel opportunisme spelende Rheden had ons team het erg moeilijk. Toch nam men door doelpunten van Jochem de Weerdt en Vincent Zuiderwijk een 2-0 voor sprong, die echter voor de rust al weer door Rheden ongedaan werd gemaakt. In de tweede helft nam ons team het innitiatief en Vincent bracht met nog twee doelpunten de stand op 4-2. Rheden scoorde nog eenmaal tegen en toonde veel veerkracht, maar ons team be haalde de volle winst. Programma 16/9 AFC - Go Ahead Eagles 23/9 Go Ahead Eagles - FC Twente (vriendschappelijk bij V en K in Twello) De B-jeugd 9/9 FC Twente - Go Ahead Eagles 3-2 Na een aantrekkelijke en gelijkopgaande wedstrijd trok ons team aan het kortste eind. Al in de eerste minuut kwam ons team op achterstand en na de gelijkmaker van Dirk-Jan Beeftink werd het een minuut voor de rust 2-1 voor Twente. In de tweede helft werd het eerst 3-1 voordat Dirk-Jan zijn tweede doelpunt kon scoren en de eindstand kon bepalen op 3-2. Programma 16/9 Go Ahead Eagles - Cambuur 23/9 Telstar - Go Ahead Eagles De C-jeugd 9/9 Schalkhaar - Go Ahead 0-2 Ons jongste team startte de competitie met een 2-0 overwinning op een hard werkend Schalkhaar. Olaf Hafkamp scoorde in de eerste helft en Lubert Gerrits in de tweede helft. Programma 16/9 Go Ahead - Quick Nijmegen 23/9 Bennekom - Go Ahead De A-jeugdspelers Remco Veldman en Okey Achonu gaan van 18 t/m 24 september met het Nederlands Elftal onder 17 jaar naar een Vierlandentoernooi in Schotland. Daar wordt gespeeld te gen Denemarken, Schotland en België. Pech voor Joost ter Stege. De talentvolle A-junior kwam in de eerste competitiewedstrijd ongelukkig ten val en brak zijn pols, de ellepijp en het spaakbeen. Go Ahead Eagles zoekt vrijwilligers die bij de thuiswedstrijden van de jeugdteams op de zaterdag en van het 2e team op de dinsdagavond die de geluidsinstallatie kunnen bedienen. Inlichtingen bij Herman Soer, tel. 05700-30058. Hoe hoog spelen de jeugdteams? De A-jeugd speelt in de Eerste divisie A, één van de twee Eerste divisies in Nederland. Daarboven zit nog de Eredivisie met 14 teams. De B-jeugd speelt in de Eerste divisie A, één van de twee Eerste divisies, het hoogst mogelijke. De C-jeugd speelt door het samenwerkingsverband met Go-Ahead onder die naam in de Inter regionale klasse B in District-Oost. In totaal zijn er twaalf van die klassen in Nederland en dat is voor C-jeugd nog het hoogst bereikbare.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 14