1 i G i (jè) 1 10E WAAIT 1 DE AJAX-SPARTA Hedenmiddag staat Ajax voor zijn derde competitie opdracht van het seizoen en doet dat met een meer dan behoorlijke score als rugge steun. Na de 4-0 thuiszege op FC Utrecht volgde op vrijdag 25 augustus een ex hibitie tegen NEC in Nijmegen. De 6-0 overwinning in de Kei zer Karelstad bracht Ajax op zes punten en op een doelsaldo van 10 voor en 0 tegen. Dat zijn imposante cijfers die aangeven dat Ajax er staat. Het zelfbewustzijn is groot en de Ajacieden leggen een grote gretigheid aan de dag. Een gretigheid die nodig is, elke wed strijd opnieuw, om de verhoogde weerstand en de grote druk te lijf te gaan. Sparta zal in de voorgaande dagen ongetwijfeld zijn gecon fronteerd met de akelige ervaringen in De Meer van het vo rig seizoen. Ajax rolde de Rotterdammers toen met 8-0 op. Geen enkele wedstrijd is echter hetzelfde en de leiders bij Sparta zullen er op wijzen dat het geen zin heeft om met een complex naar Amsterdam af te reizen. Voor Ajax geldt de omgekeerde evenredigheid. De Amster dammers mogen zich door de monsterscore van vorig sei zoen geen zand in de ogen laten strooien. a mm club gezond bleef, ander zijds werd door de vele ver kopen de kracht van de ploeg behoorlijk onder mijnd. Gelukkig kan Sparta putten uit de voortreffelijke jeugdopleiding. Daarvan daan komen steeds weer nieuwe voetballers die in het Sparta-shirt naar Eredivisie waardigheid kunnen groeien. De trainer van Sparta, Henk ten Cate, is één van de jongste trainers in het betaald voetbal. Hij is een man die graag kiest voor het mooie en gedurfde voetbal. Maar daarnaast is de Amsterdammer realist genoeg om te weten wat zijn team wél en niet in huis heeft. Aan hem de taak om Sparta door het seizoen 1995-1996 te loodsen. De eerste wedstrijd leverde trieste gezichten op. Sparta werd met 6-0 door Wil lem II opgerold. Het gebeurde in een wedstrijd waarin voor de Sparta erg veel tegenzat. Maar de kille cijfers werden door het ontbreken van geluk niet minder kil. Een week la ter straalde Sparta weer. De Graafschap werd op Spangen met 4-1 verslagen. Een schommelende prestatiecurve zou wel eens een vast gegeven kunnen zijn in deze voetbaljaar gang. DENNIS DE NOOIJER TERUC IDEALISME EN REALISME KICK OFF NR. 3-3 Het trotse Sparta beleeft moeilijke tijden. Al een paar jaar is een langzame maar zekere neergang te bespeuren. Een voorzichtig financieel beleid zorgde er enerzijds voor dat de Het eerste optreden van hoe Ronald de Boer zijn te- Ajax in Amsterdam ging te- genstander Roberto di Mat- gen Lazio en leverde een 5-0 teo verschalkt, zege op. Op de foto zien we Edward Metgod staat onveranderd onder de lat en hij weet het verdedigende kwartet Smith, Veldman, Gérard de Nooij- er en Van der Meer vóór zich. Op het (driemans-?) middenveld zijn Nico Jalink en Fons Groenendijk ervaren krachten. In de eerste wedstrijd vond de oorspronkelijke aanvaller Dennis Krijgsman ook een plaats in het middenrif. In de voorste lijn zit veel ta lent. Dennis de Nooijer is ge lukkig weer volledig her steld van zijn zware knie blessure en wanneer hij zijn ontwikkeling voortzet, zal hij zich ongetwijfeld in de belangstelling van koop krachtige clubs voetballen. Arjan van der Laan is een speler die de onderschatting zowat voorbij is. Kandidaten voor de derde aanvallende positie zijn Carlos Fortes en Edgar van der Roer. Hoe gaat vanavond de wind waaien in De Meer? Krijgt Sparta de kans om weer stand te bieden aan de Ajax- tornado of toont de lands kampioen zich andermaal een meester? Een meester die ook de vooruitgeworpen schaduw van de eerste Champions League-topper tegen Real Madrid (aan staande woensdag in het Olympisch Stadion) buiten de ge dachten moet weten te houden... Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 3