KICK OFF NR. 3-28 Vertrokken spelers, de nieuwe trainer, ze zeggen het alle maal: "Het Utrechtse publiek is fantastisch". Nou dat is zeker zo, ze zingen ook zo prachtig, zuiver, eenstemmig, welluidend en dat allemaal zonder dirigent. Originele melodieën ook op het repertoire. Goeie teksten ook. Ik stel voor dat voor taan elke bezoekende club z'n meereizende supporters de opdracht geeft hetzelfde te doen als de Utrecht-suppor ters. Is heel goed voor Ajax. Je krijgt er prachtige doelpun ten door. Want wat was het een prachtig, effektief ant woord op het hersenloze, gevoelloze, gewetenloze botte gezang van dat 'fantastische Utrecht-publiek dat Patrick Kluivert gaf. Naar rechts uitwijkend, vanuit een redelijk moeilijke hoek in één keer snoeihard uithalen. Geen won der dat een Italiaanse sportkrant naar aanleiding van het smartelijke afscheid van Marco van Basten van de voetbal velden naar Kluivert verwees als mogelijke opvolger als eu- ropese ster van Nederlandse bodem. Terecht wijst Patrick elke vergelijking met Van Basten of met welke andere grootheid van de hand. Het doet onrecht aan Van Basten, het doet onrecht aan hem zelf. Hij is Kluivert en hij laat op een geheel eigen wijze zien waarom voetbal zo mooi is. Maar hoe waar zijn Van Gaals woorden gebleken, toen hij voor het begin van de competitie zei dat PSV dan wel Ro- naldo had, maar Ajax over Patrick Kluivert beschikte. Wat hebben we het afgelopen seizoen van hem genoten. En hoe koelbloedig en beslissend was hij op cruciale momen ten (tegen PSV, in Wenen!) En de schijn bedriegt denk ik niet als we voor dit seizoen met een nog betere, sterkere Patrick te maken krijgen. De strafschop tegen Feyenoord bewees het al, de verwoesten de pegel tegen Utrecht onderstreepte het nog eens. Overi gens de andere doelpunten mochten er ook zijn: davids met z'n intelligente prikker van rechts met links, de fraaie pisboog van Blind, de harde schuiver van Reuser. De kop is eraf: de eerste prijs binnen, de eerste competitieoverwin ning royaal behaald. Alles wijst erop dat de competitie dit jaar spannender en moeilijker zal zijn dan ooit. Het zal niet gemakkelijk zijn om voor de derde keer achter elkaar de titel binnen te ha len. Maar mede dankzij de sterker, gewiekster en slimmer geworden negentienjarige heb ik er weer alle vertrouwen in. Met de steun van óns fantastisch publiek. Klaas Vos

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 27