1991 m I KOELBLOEDIG MOKUMMERS Syï? AJAX OSASUMA KICK OFF NR. 3 - 19 Hoewel de plaatselijke voetbaltrots al enkele jaren een ge waardeerde verschijning was in de Europese bekertoernooi en, associeerde Nederland de stad Pamplona nog hoofdzake lijk met de jaarlijkse wedloop tussen in de straten losgelaten stieren en de macho's van de Baskische plaats. De UEFA-Cuploting gaf Osasuna de kans dat beeld enigszins bij te stellen. Het had een ronde eerdertoch wel verrassend VfB Stuttgart uitgeschakeld, en dat was een waarschuwing voor Ajax. Osasuna miste nogal wat spelers voor de eerste confrontatie met de Amsterdammers. Spasic tobde met de enkel, Stevanovic met de hamstrings, en ook Ibanez was niet inzetbaar. Tenslot te was de nieuwe aankoop, de Bulgaar Angelov, nog niet speelgerechtigd. Trai ner Zabalza had Aronzarena op Pettersson geposteerd en Pepin als vrije verdediger opgesteld. De 34-jarige rou tinier Sola werd als spelma ker op het middenveld gezet en Urban werd de rol als killer in de spits toebedeeld. Van Gaal had aan de andere kant Mar- ciano Vink buiten het elftal gelaten ten faveure van Rob Alf- len, en Sonny Silooy aan de gevaarlijke Dominguez gekop peld. Direct na de aftrap (om kwart over tien vanwege een rechtstreekse TV-uitzending) zorgde Ajax voor de eerste kan sen, maarAlflen liet op aangeven van Pettersson een slap schuivertje los. En ook Winters inzet na een actie van Silooy werd knap gered door doelman Roberto. Ajax hield de gehe- Een opstootje tijdens de wedstrijd Ajax-Osasuna. De Spaanse ploeg kon niet verhinderen dat Ajax zich, zij het met magere cijfers, plaatste voor de volgende ronde van de UEFA CUP. Ie eerste helft een overwicht. Direct na het begin van de tweede viel de gezochte treffer, toen Bergkamp een combi natie met Pettersson afrondde. Osasuna zette Cholo in als ex tra spits, maar het was Ajax dat de kansen kreeg: Roy miste, een schot van Frank de Boer werd gestopt, en Jonk scoorde wel maar zag de feestvreugde door de scheidsrechter wegens vermeend buitenspel geschrapt. Niettemin kon Ajax met een gerust hart de return, voor de derde en laatste keer in Düs- seldorf, tegemoet zien. Die return vond plaats op een hard bevroren veld in een steenkoud stadion, en was al snel beslist. Na twaalf minuten liep Bergkamp goed op een dieptebal van Winter en schoof, met de hem eigen kalmte, de bal langs Roberto: 1-0. Osasuna kwam eigenlijk geen moment lekker in de wedstrijd, maar kreeg in de tweede helft niettemin enkeie kansen doordat Ajax verdedigend de concentratie kwijt leek te zijn. Stanley Menzo bleek echter uitstekend in vorm en greep koelbloedig in. Daarna keerde het tij weer, en kwamen achtereenvolgens de inmiddels ingevallen Vink, Blind en Kreek nog in kansrijke positie zonder dat uit te kunnen buiten. Dubbele tevreden heid bij Ajax na afloop. Ten eerste vanwege de plaatsing voor de volgende ronde. Maar ten tweede minstens zoveel vreug de vanwege de wetenschap dat de verbanning naar Düsseld- orf erop zat. Vanaf de vierde ronde mocht Ajax weer gewoon in Amsterdam zijn thuis- duels afwerken. Evert Vermeer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 18