Vandaag op bezoek "Ajax tegen de rest" Ajax staat nu al weer op de 1 e plaats, de plek waarop men vorig jaar eindigde. Weliswaar een koppositie die de hoofdstedelingen na één competitiewedstrijd moeten delen met diverse andere clubs zoals Feyenoord, PSV en ons eigen N.E.C. Maar welke club in de PTT-Telecompetitie kan het de Amsterdammers in het sei zoen 1995-1996 moeilijk maken, laat staan ervan winnen. Inmiddels is Ajax al 35 competitiewedstrijden ongeslagen gebleven. Ajax heeft veel ervaring ingeleverd. Zo vertrokken John van de Brom en Peter van Vossen naar het Turkse Istanbulspor van Leo Beenhakker en Frits Korbach, ter wijl Clarence Seedorf dit seizoen in de Italiaanse competitie te aanschouwen is bij Sampdoria uit Genua. Maar het vertrek van Frank Rijkaard zal de populairste club van Nederland nog het meeste pijn doen. In de verdediging bevatten daardoor een aantal plaatsen (rugnummers) nieuwe namen. Reiziger speelt nog gewoon op zijn oude "stekkie", de rechtsachter positie (2). In het centrum spelen Danny Blind en Frank de Boer respectievelijk de nummers 3 en 4. De linksback plaats (5) was tot en met afgelopen weekend voor Winston Bogarde maar hij kan de concurrentie aangaan met de nieuwe aanwinst de Braziliaanse international Marcio Santos. En dan heeft men ook nog eens Sonny Silooy en Arnold Scholten voor de achterste posities achter de hand. Vanuit het hart van de verdediging wordt Frank de Boer in de "shuffle" met Dan ny Blind de man die bepaalt waar elke aanval van start gaat. FC Utrecht speelde daar de afgelopen weekend goed op in. Utrecht speelde met name in de eerste helft fel op de bal. De Domstedelingen speelden goed georga niseerd, met de linies kort op elkaar en slaagde er vooral in de Ajaxcieden in de as van het veld het spelen onmogelijk te maken. Wat inhoud dat de opbouw ver zorgd moest worden door Reiziger en Bogarde en dat zijn niet hun sterkste pun ten. Maar de equipe van trainer Simon Kistemaker hield deze speelwijze maar één helft vol. Pas in de tweede helft kwam Ajax tot scoren. Door doelpunten van Edgar Davids, Patrick Kluivert, Danny Blind en tenslotte Martijn Reuser werd het alsnog 4-0 voor de Amsterdammers en waren de eerste drie punten een feit. De eerste prijs van het seizoen heeft Ajax alweer binnen. De supercup wedstrijd, sinds vijfjaar de opening van het seizoen, werd in de hol van de leeuw tegen Feyenoord gewonnen. Ajax won in de verlenging door een benutte penalty van Patrick Kluivert. Welke prijzen zullen dit seizoen nog meer volgen? De Europese supercup, de wereldbeker, de Amstel cup en de Nationale titel? Eerst moeten de Amsterdammers maar eens zien te winnen van ons eigen N.E.C. Een prettige wedstrijd. 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 4