Breder is beter Tijdens de openingswedstrijd van N.E.C. tegen De Graafschap afgelopen zondag gaven 2 van de 4 nieuw komers hun visitekaartje af. Antti Sumiala maakte het eerste N.E.C.-doelpunt in de nieuwe competitie. Marcel Koning tekende in deze wedstrijd voor het 3e Nijmeegse doelpunt. Eén van de conclusies van trai ner Van Kooten uit het vorig seizoen was dat zijn selec tie niet breed genoeg was. De taak voor de technische staf was om dit op te vangen. N.E.C. kocht een aantal multifunktionele spelers. De 21-jarige Antti Sumiala, geboren te Pori in Finland kan op alle posities voor inge zet worden. Hij speelde eerder voor F.C. Jazz in Fin land, het Belgische Anderlecht, Ikart uit Denemarken en bij Emmen. Bij die noordelijke club scoorde hij in 17 wedstrijden 9 maal. In 14 interland-wedstrijden scoor de hij 7 maal. Vorige week kwam hij nog uit in de wed strijd Finland-Rusland. Verder begroeten wij de 20-jari- ge Marcel Koning uit Den Haag, waar hij de laatste 2 seizoenen speelde. Hij was als jeugspeler actief bij Scheveningen en Feyenoord, kan op alle posities op het middenveld spelen, is kopsterk en beschikt over een hoge technische vaardigheid. Hij kwam 1x uit voor Jong Oranje en staat te boek als een begenadigd talent. De derde nieuwe speler is Luuk Maes. Hij is 24 jaar, werd overgenomen van Helmond Sport en kan op alle posities aan de linkerkant spelen. Komt van de PSV- jeugd en speelde nog bij Go Ahead. Hij heeft een ern stige knie-blessure gehad, maar volledig hersteld. Ten slotte bij N.E.C. Richard Nass, 22 jaar en geboren in Druten, overge nomen van de plaatselijke 2e klassen Dio'30. Hij zal als "stand in" voor Wilfried Brookhuis optreden. Met de Wit-Rus Oleg Potilou, 21 jaar, wordt nog onder handeld. Deze rechtsbenige aanvallen zou een prima aanvulling zijn tijdens zijn stage-periode bij N.E.C. heeft hij zijn kwaliteiten bewezen. Samen met alle bekende spelers zullen zij dit seizoen voor aktie in De Goffert moeten zorgen. Antti Sumiala Marcel Koning Luuk Maes Richard Nass 12

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 14