OPMAKEN VOOR DE STRIJD V DE AFTRAP VAN HET SEIZOEN AJAX - FC UTRECHT Na de traditionele presenta tiewedstrijd aan het eind van de Open Dag, op vrijdag 11 augustus, betreedt Ajax hedenmiddag het strijdperk van de PTT Telecompetitie. Dat doet het als één van de grote favorieten voor de landstitel. Een logische zaak, want Ajax torst De Schaal en De Cup. Uiteraard weegt de status van nationaal en europees kampioen maar het hoeft voor Ajax geen loden last te zijn. In tegendeel, het is een eervol en stimulerend ac cent. Vanuit de hoek van de riva len is inmiddels veel stoere taal gehoord die er op neer komt dat men Ajax het vuur na aan de schenen zal leggen. Alsof dat ooit anders is geweest. Feyenoord en PSV hebben fors ingekocht en lijken versterkt. Ook dat werkt motive rend in Amsterdam waar trainer Van Gaal er weliswaar voor waakt om met open ogen te gaan dromen maar zich wel op minstens één hoofdprijs richt. Het wordt zonder enige twijfel een zeer interessant seizoen én een seizoen met een flinke wolk nostalgie boven De Meer. Want iedere tegenstander die hier op bezoek komt, die komt hier voor het laatst want het seizoen 1995-1996 is ook het seizoen van het vaarwel aan De Meer... Op de transfermarkt roerde Ajax zich minder opvallend dan de concurrentie. Tegenover het afscheid van Frank Rijkaard en het vertrek van Clarence Seedorf, John van den Brom, Pe ter van Vossen en Tarik Oulida staat de komst van de Brazili aanse verdediger Marcio Santos en de terugkeer van de multifunctionele Arnold Scholten. Door zijn late komst in Amsterdam en een blessure is Marcio Santos nog niet op volle kracht. Scholten bewees in de oe fenwedstrijden dat hij, mede dankzij zijn intelligentie en be kendheid met de Ajax-school, naadloos in het Ajax-systeem kan worden ingepast. De breedte van de selectie lijkt enigszins aangetast al kan het best zijn dat nieuwe talenten zich sneller ontwikkelen wanneer zij de mogelijkheid krijgen zich te laten zien. Dat zou welkom zijn want met de wedstrijden om de Europese Supercup en het duel in Tokyo om de wereldbeker is het sei zoensprogramma overvol. Het vooruitblikken moet plaatsmaken voor de realiteit van dit moment. En dat moment voert FC Utrecht op als eerste tegenstander in de PTT Telecompetitie 1995-1996. Na een mager vorig seizoen is er FC Utrecht veel aan gele gen om in hun jubileumjaar (25 jaar geleden ontstond de fusieclub) flink in de zak te blazen. Twee weken gele den leverde trainer Kistema- ker via zijn ploeg een visite kaartje af dat weinig aan duidelijkheid te wensen over laat. FC Utrecht zal met "passie" spelen. In hoeverre ff w IDe Ajax-selectie bedankt op geheel eigen wijze de sup porters voor de steun in het seizoen '94-'95. die passie vermengd of verward wordt met hardheid en agressie kwam tegen Barcelona aan het licht. Het thuispu bliek moest aan de club worden verplicht en de druisterige inzet van de Utrecht-spelers liet niets aan duidelijkheid over: FC Utrecht vliegt er in! OP HET RANDJE Kistemaker wil sensatie en spektakel en geeft zijn spelers de opdracht om gedurfd te spelen. Gedurfd en op het randje. Wanneer de tegenstander in balbezit is, wordt die met inzet en hartstocht als wapens onder druk gezet. De keeper kennen wij allemaal. Dat is Jan Willem van Ede. Vóór hem staan van rechts naar links Ferdy Vierklau, Erik ten Hag (die indien mogelijk doorschuift naar het middenveld), libero/stopper David Nascimento en Appie Plugboer die voorheen als linkermiddenvelder speelde maar door Kiste maker als linksachter wordt geprobeerd. Marcel van der Net is de verdedigende middenvelder die er varing heeft als laatste man en over een groot actieradius beschikt. Rechts op het middenveld kan oud-Ajacied Driss Bousatta uit de voeten hoewel er vooral aanvallersbloed door zijn aderen stroomt. Een andere kandidaat is ook al een ex-Ajacied, Jean-Paul de Jong. Links op het middenveld speelt Erik van Kessel en achter de aanval opereert de van MVV gekochte Hans Visser (sterk bij vrije trappen). In de voorhoede is Peter Hofstede het aanspeelpunt dat ter zijde wordt gestaan door Foeke Booy. Dit is in grote lijnen het FC Utrecht-team dat met haar ge memoreerde pittige speelwijze zal trachten het Ajax moei lijk te maken. Alle ingrediënten voor een spraakmakende seizoensouverture lijken aanwezig. Twee wat spelop vatting en mentaliteit sterk verschillende ploegen krui sen de degens. Ajax - FC Utrecht, nog even en de kop is eraf. Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 3