g'ijlgpttfHMi KICK OFF NR. 2 - 11 tijd op de tweede piek weten te manoeuvreren. Dat zegt genoeg. Aan dat soort dingen hecht ik veel waarde. Voetbal is belangrijk, maar het leven daar omheen ook." EMOTIONEEL "Het enige jammerlijke is, dat het zo lang duurde voordat ik definitief het contract tekende. Het pensioenfonds, ja, daar was het allemaal om te doen. Niets anders. Gelukkig zijn we er uit gekomen, want ik verheugde me ontzettend om bij Ajax te voetballen. Vorig jaar, in de Champions League, raakte ik helemaal van ze onder de indruk. Vooral de drie wedstrijden tegen Milan, ik wist uit ervaring hoe moeilijk die te bespelen zijn." "Over mijn debuut, tijdens het internationale toernooi van Mönchengladbach, kan ik moeilijk tevreden zijn. Ik had nog niet het gevoel dat ik er fysiek klaar voor was, maar ik wilde de trainer niet teleurstellen. Achteraf had ik beter nog even kunnen wachten, tot ik topfit was. Toch was het een mooi moment, toen ik inviel tegen Liverpool. Ik werd een beetje emotioneel toen het eenmaal zo ver was, blij als ik was dat ik na al die contractperikelen eindelijk mocht doen waar ik me al weken op had verheugd: spelen bij Ajax. Ik zal me moeten richten op de positie van linkermandekker. Tenzij we tegen een ploeg met drie spitsen spelen, maar dat schijnt weinig te gebeuren. De speelwijze van Ajax is moei lijk, maar ik zal er alles aan doen me die zo snel mogelijk ei gen te maken. Want het lijkt me heerlijk om zo te kunnen voetballen als Ajax dat het afgelopen jaar heeft gedaan." "Het enige probleem dat ik nog heb is de taal. Maar ik ben inmiddels met een Nederlandse cursus begonnen, daar hecht ik veel waarde aan. En de club is druk op zoek voor me naar woonruimte. Nu zit ik nog in een hotel, maar bin nenkort betrek ik lekker een eigen woning. Dan zal het niet lang meer duren voordat ik helemaal ingeburgerd ben." Tom Wesselink

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 11