mm i) AMBITIEUZE SQUADRA UIT DE HOOFDSTAD x: Ajfll door de ambitieuze plannen van de clubeigenaar. De ambi tie kwam tot uiting in het aankoopbeleid waarin kosten noch moeite werden gespaard om internationale topvoet ballen naar het Olympisch Stadion van Rome te halen. In het seizoen 1992-1993 bereikte Lazio de vijfde plaats in de competitie. Dat gebeurde onder leiding van trainer Dino Zoff. De recordinternational van Italië is tegenwoordig de uitvoerend voorzitter van de club. Naast Aron Winter kocht Lazio ook de flamboyante Engelsman Paul Gascoigne die vanaf dit seizoen de kleuren van Glasgow Rangers verde digt. DE OMMEKEER In 1994 klom Lazio een treetje op de competitieladder. De vierde plaats achter kampioen Milan, Juventus en Sampdo- ria wakkerde de hemelsblauwe hoop van de Laziali aan. Met topschutter Beppe Signori als de grote man voorin en de Kroaat Alen Boksic aan diens zijde moest het seizoen 1994- 1995 iets heel moois gaan opleveren. Het viel enigszins te gen. Lazio werd weliswaar tweede maar in de UEFA Cup werd het uitgeschakeld en ook in het Italiaanse bekertoer nooi reikte Lazio niet tot de finale. De nieuwe trainer, de Tsjech Zdenek Zeman (vroeger Foggia) kreeg enige kritiek te doorstaan maar is toch ge handhaafd voor het seizoen 1995-1996. Dat moet het sei zoen van de waarheid wor den. Ook eigenaar Cragnotti steekt dat motto niet onder stoelen of banken. Even leek het erop dat Cragnotti zou kiezen voor het vele geld dat door Parma werd geboden voor topschutter Giuseppe Signori. 25 miljoen gulden had Parma over voor de spits die een van de troetelkinderen van de Lazio-supporters is. Cragnotti liet zich bijna verleiden maar een waar volkso proer deed hem besluiten van de transactie af te zien. Sig- Lazio kampioen van Italië in 1974. Topscorer Giorgio Chi- naglia valt trainer Maestrelli in de armen. KICK OFF NR. 1 - 8 Giuseppe Signori tussen Franco Baresi, Luigi Apolloni en Paolo Maldini na de ver loren WK-finale tegen Brazi lië in 1994. Het scheelde weinig of de topschutter van Lazio had de club verlaten om voor Parma uit te ko men. Een supportersrevolte hield de transfer tegen. nori bleef bewaard voor Lazio en dat was misschien wel de grootste winst van de afgelopen transferperiode. Daarin verkocht Lazio behalve Gascoigne de middenvelder Venturin (ooit aktief in de UEFA Cup-finale tegen Ajax als Torino-speler) en de verdedigers Bacci en Bonomi. Nieuwe gezichten binnen de spelersgroep van trainer Ze- man zijn middenvelder Marcolin (teruggekeerd na een uit leenjaar bij Genoa), middenvelder Romano (Cesena), verde diger Gottardi (van Xamax Neuchatel), Esposito, Piovanelli (middenvelders van respectievelijk Reggiana en Brescia). Daar zitten geen opmerkelijke aankopen bij. Wellicht ver wacht Lazio dat de eenheid onaangetast en de ervaring gro ter zal zijn om de laatste sprong, die naar een nieuwe lands titel, te kunnen maken. HET ELFTAL Trainer Zeman hoort tot de meer vooruitstrevende trainers in Italië, en dat geldt zowel in letterlijke als figuurlijke zin. De verdediging speelt "op lijn" met voor de kundige keeper Luca Marchegiani, de verdedigers Paolo Negro, de Argen tijnse international José Antonio Chamot, de vrije verdedi ger Roberto Cravero en linksachter Giuseppe Favalli. Op het middenveld is Roberto Di Matteo de centrale figuur met rechts naast zich de loopsterke Diego Fuser en links van hem Aron Winter. Wat de voorwaartsen betreft lijkt voor Alen Boksic en Giuseppe Signori de positie zeker. In geval van op portunisme kan Lazio de spits van het nationale elftal Pier Luigi Casiraghi inzetten of de meer naar rechtermiddenvel derschap neigende Roberto Rambaudi. Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 8