kn/b KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Maar ik ben best wel een beetje trots dat ik me het afgelopen seizoen dusdanig goed heb bewezen, dat ik deze transfer heb afgedwongen." Tijdens de eerste training van Feyenoord waren ruim drieduizend fans aanwezig. Hadden zij ook een beetje oog voor jou „Ik kreeg het gevoel dat ik op de open dag van FC Twente was beland. Het was echt ongelofelijk hoe vaak ik op de foto ben gezet en hoeveel handtekeningen ik heb moeten uitdelen!! „ik weet niet hoelang ik er over heb ge daan om op het trainingsveld te ko men Het was een schitterende ervaring om mee te maken. Dan weet je meteen dat je voor een topclub als Feyenoord speelt." Met wie denk je de concurrentiestrijd aan te moeten gaan dit jaar „Met iedereen binnen de selectie die rechtsbenig is, denk ik zo Aan de rechterkant kan ik op iedere posi tie uit te voeten. Ik denk zélf niet, dat ik alleen maar voor de rechtsback-positie ben aangetrokken. Ik ga er wel vanuit dat ik een basisplaats zal weten te bemachtigen, maar welke positie dat zal zijn is voor mij nog een vraagteken. Ik denk overigens wel dat - mocht ik geen rechtsback worden en op een andere positie zal moeten spelen - ik eerst weer even zal moeten wennen.... Even tijd nodig zal hebben om mezelf om te schakelen." Denk je niet dat het publiek van jou toch minder verwacht dan van de andere aan kopen „Dat ben ik absoluut met jullie eens. Ik denk dat de druk bij die andere drie ho ger ligt dan bij mij. Zij hebben immers al een behoorlijke reputatie opgebouwd en ik ben toch de meest onbekende van de vier. Wanneer ze mij zien lopen denken ze vaak 'wie is dat ook al weer'. Ronald Koeman bijvoorbeeld kan nergens lopen zonder nagekeken te worden. Het is aan mijzelf om aan populariteit te gaan win nen." Heb jezelf enig idee waar je top ligt als voetballer „Zelfs wanneer je bij Feyenoord komt te spelen, moet je de ambitie houden om nog hoger te willen spelen. Maar ik denk dat de tijd daar nu nog niet rijp voor is om dat nü al te zeggen! Daarvoor zal ik toch eerst hier een goed jaar moeten neerzetten. Pas dan weet ik of mijn top nog hoger ligt dan bij Feyenoord." Wanneer ben je voor jezelf tevreden dit jaar „Als ik van het begin tot het einde van het seizoen in de basis heb gestaan. Als ik geen basisplaats krijg, zal ik nóóit te vreden zijn. Wanneer je tot 'de aankopen' behoort, móet je gewoon spelen. Dat vind ik écht! Ik ben er van overtuigd dat ik van de technische staf genoeg vertrouwen zal krijgen. Want anders zouden ze niet zo veel geld voor me hebben uitgegeven. En dan is het dus nu aan mij om me waar te maken!! Wat kan van Feyenoord nu écht worden verwacht dit jaar „Met het aantrekken van vier nieuwe spelers moet je altijd maar afwachten hoe de samenwerking verloopt. Maar in principe moet Feyenoord dit jaar natuur lijk gewoon met iedereen kunnen con curreren. En dan doel ik écht op alle fronten: zowel Europees als ook nationaal. Dat is Feye noord - met zo'n legioen en zo'n schitte rend stadion - natuurlijk aan z'n stand verplicht!" Clemens Zwijnenberg laat iedereen, die verleden jaar kritiek op hem had, dit sei zoen even 'een poepie ruiken' vanuit De Kuip ja zekerMaar zeker ook Rob Baan (inmiddels assistent-trainer van PSV, red.) natuurlijk. Dit is dé kans om iedereen,) die in het verleden kritiek op mij had, definitief de mond te snoeren. De technischejfstaf hoeft mij écht niet meer te motiveren, dat hebben ze in Enschede al voldoende ge daan. Ik ben er enorm op gebrand om hier bij Feyenoord te slagen. Lukt dat, dan trek ik mooi een lange neus naar een ieder die mij in de afgelopen jaren heeft tegenge werkt. ja, die wedstrijden tegen FC Twente en PSV worden dit seizoen hele bijzondere voor mij." Clemens Zwijnenberg over ploeggenoot Tomasz Iwan: „De druk bij die andere drie aankopen ligt hoger dan bij mij." SUPERCUP AJAX FEYENOORD special 1995 - 43 kn/(?

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 75