95 KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE VOETBALBOND SUPERCUP AJAX FEYENOORD special 1995 - 41 hw/b kn/b Twee voeten vol blaren zorgden er voor dat Clemens Zwijnenberg geen prettige seizoen start kende. (Foto: Stanley Gontha) Na die ontslagaanvraag mocht ik mijn handen dichtknijpen dat ik nog een con tract had gekregen. Dat ik weer een jaar later voor bijna een miljoen wordt ver kocht aan Feyenoord, is dan ook zeer on logisch. Ik denk dat sommige mensen bij FC Twente het daar toch wel moeilijk mee hebben. Voor mijzelf heb ik het gevoel, dat ik als winnaar uit de strijd ben gekomen. Ten Donkelaar heeft recentelijk ook lopen ver kondigen dat hij van mij een rechtsachter heeft gemaakt, maar dat is flauwekul. Het was Theo Vonk die mij op die positie heeft neergezet. Ik krijg een beetje het gevoel dat ze bij FC Twente lopen na te trappen en ik heb geen idee waar dat nu eigenlijk goed voor is. Ik ben daar immers niet met ruzie vertrokken; in mijn contract stond dat ik voor negen ton weg mocht en toen er een club kwam die dat wilde betalen, was ik dus weg." Negen tonDat is best een behoorlijk bedrag voor iemand die een jaar geleden bijna ontslagen was. „Dat ben ik met jullie eens!! Maar als een club dat betaald, dan is dat toch lekker. Ik heb een goed seizoen achter de rug en het eerste half jaar speelde ik zelfs bij zonder goed. Toen zei Ten Donkelaar ook nog wel dat ik 'redelijk' had gespeeld. En dat terwijl ik van mezelf wist dat ik ge woon goed had gevoetbald. In het voorjaar werd het wel iets minder, maar in vergelijking met de andere Twen- te-spelers, hoorde ik nog vaak tot de uit blinkers." Zo goed zelfs dat je in beeld kwam voor het Nederlands elftal. „Dat vond ik wel wat overdreven. Wan neer je een half jaar goed speelt ben je - denk ik - nog niet rijp voor het Neder lands elftal. Dat heb ik allemaal een beet je langs me heen laten gaan. Het is wel leuk dat iemand dat op televi sie roept, maar ik kon er niets mee." Kreeg je op je eerste dag bij Feyenoord wel meteen een 'eigen' kapstok toege wezen ja, ik kreeg een plaats waar zelfs m'n naambordje al boven hing. Dat was keu rig netjes geregeld. Ik zit nu tussen Ber nard Schuiteman en Henk Fraser in. Maar ikjbegrijp wel waar jullie op doelen De eerste keer dat ik met het eerste van FC Twente mocht meespelen, moest ik me in de douche-ruimte omkleden, om dat ik van iedere plek in de kleedkamer werd weggestuurd. Dat was bij FC Twen te een soort ontgroeningsmethode.... De eerste maanden bij Twente had ik het heel moeilijk. Er speelden toen gasten als Piet Keur, Flans de Koning en Wim Balm; jongens die toen duidelijk lieten merken dat ik nog maar een "broekie" was. Te genwoordig gaat dat toch anders en wor den jonge talentjes vrij soepel in de groep opgenomen." Feyenoord. Is dat een carrière-stap die je altijd voor ogen had „Ik heb me altijd rijp genoeg gevoeld om op een niveau hoger dan FC Twente te spelen. Van mezelf heb ik altijd het ge voel gehad dat ik dat aan zou kunnen. Alleen kreeg ik bij Twente de indruk -1-" ze me daar niet in steunden. Vroeger ik de naam 'een stapper' te zijn (dat misschien in mijn begintijd wel eens geval. Maar sinds ik serieus bij het ccoic speelde, heb ik dat echt nooit meer ge daan en wanneer je eenmaal zo'n stem pel op je gedrukt hebt gekregen, kom je daar maar moeizaam vanaf.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 73