favt> KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE VOETBALBOND SUPERCUP AJAX FEYENOORD special 1995 - 11 hywi? Het is zo lekker rustig. Aan het water denk ik na over wat ik allemaal heb mee gemaakt. Ik kijk wel naar mijn dobber, maar ondertussen spookt er van alles door mijn hoofd. Belangrijke momenten haal ik nog eens terug. Ik heb nu weinig tijd om met de hengel op stap te gaan, maar als ik even vrij ben, zit ik aan het water." schreven hebben, heel ergerlijk, terwijl ik hen nog nooit te woord heb gestaan. Hoe kunnen zij nou weten wat ik op mijn hotelkamer doe? Dat moet je me nu echt eens effe uitleggen. Het vervelende is dat je er niets tegen kunt doen. In de voet balbladen heb ik overigens nog niets ge lezen waardoor ik me echt aangevallen voelde." Wat heb je na de finale in Wenen alle maal overdacht aan de waterkant „Tijd om te vissen had ik toen niet, maar het mooiste vond ik het feest na afloop, dat was écht te gek. ledereen ging flink uit zijn dak - lichtelijk onder invloed - maar dat zal niemand ons wèl kwalijk hebben genomen. Ik heb me rot gela chen om Clarence (Seedorf, red.), die was helemaal maf. Op een gegeven moment pakte hij een trommel van één van de muzikanten en begon erop te rossen. Precies in de maat, terwijl hij nog nooit zo'n ding in handen had gehad." Een tegenstrijdig bericht, half Nederland dacht immers dat Patrick en zijn vriendin weinig van het feest meegekregen had den. „Dat is zo'n onzin, ik was één van de laatsten die z'n bed opzocht. Zulke ver halen gaan zo'n eigen leven leiden. De mensen zien wat op TV, later wordt het in de roddelbladen nog even aangedikt en binnen de kortste keren klopt er niets meer van. Zo ook met dit verhaal. Wat die blaadjes allemaal wel niet over mij ge- „Het is overigens nooit leuk om kritiek te krijgen, maar over het algemeen weet ik er aardig mee om te gaan. Het hangt er wel even vanaf hoe ze de kritiek over brengen. Ik word absoluut kriegel als ie mand zijn stem tot ongekende hoogten verheft om zijn gal te spuien. Dan gaat het helemaal mis. Dat gebeur de ook in de uit-wedstrijd tegen Bayern München. Ik maakte een fout en Frank de Boer schreeuwde tegen me. Toen was er dat opstootje. Maar als iemand mij op een normale toon zegt wat ik verkeerd doe, is er niets aan de hand." /Vlaak je je wel eens zorgen om de dag van morgen „Ik houd me alleen met voetbal bezig, de dingen die er omheen gebeuren, boeien me op dit moment niet écht. Nee, ik vind het niet beperkt om me al leen met voetbal bezig te houden. Na tuurlijk doe ik nog wel meer, stappen kan ik ook goed. Maar voetbal komt zonder twijfel op de eerste plaats."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 44