favw/ KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Direct al in z'n eerste seizoen werd Patrick Kluivert kampioen van Nederland, (foto: Louis van de Vuurst) langstelling voor me is. Ik verdien nu al meer dan genoeg. Geld vind ik nu nog helemaal niet belangrijk. Ik ga op mijn gevoel af en op het moment dat Ajax me vroeg om bij te tekenen, voelde ik dat ik dat niet moest doen. Stel dat ik een con tract had getekend tot 2000 en er komt voor die tijd een club die mij wil. En waar ik graag naar toe zou willen. Dan moet ik zoveel geld kosten dat een overstap haast onmogelijk wordt. Dat wil ik niet, mijn contract loopt nog twee jaar door, dus 'Why the hurry?' tegen die tijd zien we wel verder." NATIONAAL BEZIT Van A-junior bij Ajax tot goalgetter in het eerste team, maar ook van een redelijk anoniem bestaan tot nationaal bezit. Vooral geliefd door vrouwelijk Nederland. De Familie Kluivert heeft inmiddels een geheim telefoonnummer moeten nemen zodat "moeder Kluivert" alle tieners niet meer te woord hoeft te staan. Kluivert heeft het afgelopen jaar heel wat nieuwe indrukken opgedaan maar geen daarvan heeft hem verrast. Zijn pret-ogen verraden hoe hij in het leven staat. Onbezorgd. Hij voelt geen druk, realiseert zich dat hij niet meer kan doen dan zijn best. "Als je wint, heb je vrienden" zong de groep 'Doe maar' eens. De Amsterdammer kan erover meepraten. „Ik ben het afgelopen jaar veel populair der geworden, overal heb ik vrienden, ha, ha. Daar heb ik weinig problemen mee. Ik weet wie mijn echte vrienden zijn en de anderen zeg ik gedag en verder niets. Ik prik er snel doorheen als mensen erop uit zijn misbruik van me te maken. Ze moeten het wel op een heel slimme ma nier doen, willen ze mij om de tuin kun nen leiden. Ik heb mijn hersenen toch niet in m'n achterhoofd zitten! Zelf ben ik echt niet veranderd, waarom zou ik? Omdat ik nu toevallig een hand tekening moet uitdelen of gevraagd word voor een interview? Ik vind het zelfs leuk om af en toe mijn verhaal kwijt te kun nen. Ajax heeft me geholpen om met die dingen om te kunnen gaan. Bijvoorbeeld door de mediatraining, maar ook van rou tiniers als Danny Blind en Frank Rijkaard heb ik wat dat betreft een hoop geleerd. Weten wat je we! en niet kunt zeggen, bijvoorbeeld." FYSIEK „Fysiek ben ik het afgelopen jaar een stuk sterker geworden. In het begin kost te het me veel moeite te wennen aan al die trainingen, maar nu gaat het stukken beter. Je ziet het, we hebben vrij intensief getraind vanmorgen, maar ik ben niet moe. Vorig jaar kon ik aan het eind van de week soms geen pap meer zeggen, dan moest ik echt slapen, slapen en nog eens slapen." „Af en toe komt die drukte rond het voet bal me wel eens de keel uit. Na trainin gen en wedstrijden blijf ik handtekenin gen uitdelen, ledereen trekt en duwt, dat vind ik vreselijk. Vooral nu in deze warme zomer. Dan zonder ik me even af, zoek mijn rust; even een stukje wandelen of lekker vissen. Maar ja, ik kan het voetbal toch niet missen, met geen mogelijk heid." Het nieuwste sekssymbool van Neder land houdt van voetbal, stappen en ...vis sen. Een contradictio in terminisGezellig kijken tot het dobbertje verdrinkt „Ach joh, vissen is echt een leuke hobby. special 1995 - 9 SUPERCUP AJAX FEYENOORD fcvwb

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 42