KICK OFF NR. 1 - 21 De laatste wedstrijd tegen een Italiaanse tegenstander was de bloedstollende Champions League-finale in Wenen, Ajax-Milan. Foto: Louis van de Vuurst Italië was in 1974 toen Ajax en Milan elkaar de Europese su percup betwistten. Na een 1-0 nederlaag in Milaan volgde in Amsterdam duidelijke winst: 6-0. In hetzelfde jaar trof Ajax Juventus in het UEFA Cup-toernooi. De Turijnse ploeg kreeg haar revanche voor de nederlaag in de finale van 1972 en klop te Ajax. De 1-0 overwinning van La iuve in Turijn woog zwaar der dan de daaropvolgende 2-1 zege van Ajax in Amsterdam. In 1978 troffen La Vecchia signora en Ajax elkaar wederom, nu in de kampioenscompetitie. Na twee keer een 1-1 gelijkspel volgden in het Comunale-stadion van Turijn strafschoppen die Juventus beter nam. Het duurde vervolgens enige tijd eer een Italiaanse club het opnam tegen Ajax. In de slotfase van het UEFA Cup-seizoen 1991-1992 versloeg Ajax eerst Genoa (3-2 winst in de noord- italiaanse havenstad en een 1-1 in Amsterdam), waarna Ajax in de finale Torino de baas bleef zonder de club te verslaan (2-2 en 0-0). Het seizoen 1993-1994 bracht Ajax en Parma samen. De revelatie van het Italiaanse voetbal hield Ajax in de kwart finale van het Bekerwinnaarstoernooi op 0-0 en versloeg de Amsterdammers in het Tardini-stadion met 2-0. De laatste drie ontmoetingen zijn van verse datum. Milan, kampioen van Italië en bezitter van de Europa Cup, werd drie keer verslagen. Twee keer, in Poule D van de Champions League, gebeurde dat overtuigend (twee keer 2-0). De derde en beslissende slag was ook voor Ajax maar niet nadat het Amsterdamse legioen ang stige momenten had gekend. Het legendarische doelpunt van Patrick Kluivert maakte het mooiste Amsterdamse voetbal- feest aller tijden los. Inspectie van het Stadio del- Ie Alpi voor de eerste finale wedstrijd in het UEFA Cup toernooi 1991-1992 tegen Torino. Foto: Louis van de Vuurst Finidi George dribbelt voor bij Paolo Maldini van Milan in de Champions League wedstrijd tegen Milan in Amsterdam. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 20