8 1-9 Davids (66), 1-10 Reuser (78), 1-11 Tuhuteru (88). Ook voor de tweede Zeeuwse selectie, ditmaal uitsluitend ge- recruteerd uit spelers uit het Nederlandse stukje van Vlaande ren, is er geen eer te behalen. Terwijl Ajax de score met vlotte regelmaat opvoert naar de dubbele cijfers, bezorgt het de Amsterdammers wel de eerste 'echte' tegengoal: een fraaie kopbal van Mark de Kunder op een strakke vrije trap van John Vette. Een andere Zeeuw, Willy de Jager, scoort even eens, maar in het andere doel: hij werkt een inzet van Finidi achter zijn eigen doelman. Een extra triest moment voor De Jager, omdat het zijn laatste wedstrijd is op het terrein van zijn club VV Breskens. Die club is overigens ook het feestvar ken; vanwege het 75-jarig bestaan krijgt het van Ajax even eens een litho aangeboden. Het terugreizende supportersle gioen mag na afloop een uurtje uitwaaien bij de pont naar Vlissingen: die is net weg. Ook de spelersbus vervoegt zich in de rij wachtenden, maar ter voorkoming van schrijfkramp blijven de matadoren wijselijk bij Toon aan boord. zaterdag 22 juli 1995 in Alphen aan den Rijn ALPHENSE BOYS - AJAX 1-6(0-5) Scheidsrechter: Van der Ende; toeschouwers: 6.000 Van der Sar; Reiziger, Silooy, Frank de Boer (46 Oulida), Land zaat; Ronald de Boer, Reuser (46 Davids), Tuhuteru; Finidi, Ka- nu (46 Kluivert), Bogarde (46 Demchenko). 0-1 Kanu (16), 0-2 Frank de Boer (20), 0-3 Finidi (35), 0-4 Bo garde (44), 0-5 Finidi (45), 1-5 Pieter van Zoest (73), 1-6 Klui vert (89). Op weg naar huis doet Ajax nog even Sportpark De Bijlen aan, waar in de eerste helft afstand wordt genomen van de Boys. Na rust zakt het spelpeil beduidend, maar de grensrech ter zorgt voor enig vertier door plotseling voor een doelpunt te vlaggen als Van der Sar een Alphens schot minstens een meter voor de doellijn wegwerkt. DeAjacieden zijn profs ge noeg om fel te protesteren, maar Van der Ende toont zich so lidair met zijn vlaggezwaaier. Na het verblijf in Zeeland zette Ajax de oefen reeks voort bij onze Oosterburen. In Duitsland nam Ajax samen met Liver pool, Fiorentina deel aan het jubileumtournooi van Borrusia Mönchengladbach. zaterdag 29 juli 1995 in Mönchengladbach LIVERPOOL FC - AJAX 0-5 (0-2) Scheidsrechter: Dardenne; toeschouwers: 11.111 Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer (46 Scholten), Reuser (46 Kanu), Davids; Finidi, Klui vert (59 Litmanen), Overmars (59 Santos). 0-1 Kluivert (1); 0-2 Kluivert (22); 0-3 Kluivert (57); 0-4 Blind (73); 0-5 Frank de Boer (89). De eerste wedstrijd in het jubileumtoernooi van Borussia Mönchengladbach tegen de Engelse subtopper liep uit op een complete demonstratie van Amsterdamse kant. Al na ne- Overal waar Ajax speelde waren de terreinen om zoomd met duizenden be langstellenden... KICK OFF NR. 1 - 14 Frank de Boer in actie tij dens een van de oefenduels in zeeland. gentien seconden lobde Kluivert de bal over doelman James, en twintig minuten later kapte hij zijn bewaker op bijna ge nante manier in het doelgebied uit om 2-0 te scoren. Nadat de jeugdige spits in de tweede helft samen met Finidi een on gelukkig moment van James had afgestraft, kreeg hij een pu- bliekswissel. Blind zorgde met een doffe dreun voor 4-0 en Frank de Boer, na fraai voorbereidend werk van Finidi, voor 5-0. De Liverpudlians werden na bijna dertig jaar weer met een 'mistscore' geconfronteerd. De wedstrijd betekende het nog wat voorzichtige debuut van Santos in het centrum van de verdediging, en de terugkeer van de daags tevoren gecon tracteerde Scholten; beiden verschenen in de tweede helft in de ploeg. Twee uur eerder had gastdub Gladbach met 2-1 een slap spelend Fiorentina uit de finale gehouden. zondag 30 juli 1995 in Mönchengladbach Borrussia Mönchengladbach - AJAX 5-2 (2-1) Grim; Reiziger-, Blind, Frank de Boer, Santos (46 Silooy), Schol ten, Litmanen, Davids (46 Kanu), Overmars (75 Reuser), Klui vert, Bogarde (70 Demtsjenko). 1-0 Dahlin 12, 2-0 Sternkopf 21, 2-1 Litmanen 42,2-2 Scholten 50, 3-2 Effenberg 62,4-2 Kastenmaier 82, 5-2 Effenberg 90. Een dag nadat de Amsterdammers tegen Liverpool foutloos speelden, leverde het foutenfestival tegen de Duitsers een 5-2 nederlaag op. Ajax kwam zondag, zonder de licht gebles seerde Ronald de Boer en Finidi, op gelijke hoogte door doel punten van Litmanen en Scholten. De Ploeg had de wedstrijd in de greep, tot aanvoerder Blind zich aan Klinkert vergreep en zijn tweede gele kaart kreeg. Effenberg scoorde de 3-2, Kastenmaier de 4-2 en opnieuw Effenberg 5-2. Pluspunten waren er ook. Zoals hetterugknokken na de 0-2, de rentree van Arnold Scholten, de progressie van Kluivert (drie doel punten op zaterdag) en de steeds grotere inbreng van de broertjes De Boer, die samen met Blind en Van der Sar het komende seizoen de natuurlijke leiders van Ajax moeten worden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 14