Ajax een week geleden Vorige week zaterdagmiddag speelde Ajax zijn eerste oefenwedstrijd van het seizoen. Tegen stander was IJsselmeervogels. Een duel tussen twee kampioenen dus, want de Vogels werden een paar weken eerder algemeen amateurkam pioen van Nederland. Ajax liet er geen enkel misverstand over bestaan wie de echte kampioen was. Trainer Van Gaal stuurde de sterk ste elf het veld in. Omdat Santos alweer in Brazilië zat, speelde Frank de Boer op de plaats waar Rijkaard vorig jaar liep en was Bogarde de nieuwe linksback. Het was genieten van Ajax. De uitstekende keeper Rob Hilbers lukte het in het eerste kwartier om vier uitste kende kansen te pareren, maar van de 15de tot 26ste minuut werd hij wél vier keer gepasseerd. Twee keer met wat geluk door Kluivert (maar die is niet voor niets een goaltjesdief) en daartussen ook nog door Ronald de Boer en Jari Litmanen. Voor rust werd het eerst nog 6-0 via Mare Overmars (met het hoofd!) en opnieuw Klui vert. Toen kregen de Vogels, die open speelden en op die manier hielpen er een goede voetbalshow van te maken, een penalty en kon Gijs Bos de eer redden. Na de rust was het kwalitatief wat minder. Er bleven maar drie man van de basis staan en zonder de steun van de grote jongens bleken de overige selectieleden tot niet zoveel bijzonders in staat. Via Kanu en aan het einde van de partij nog via Frank de Boer (loepzuivere vrije trap) en Finidi George, werd het totaal aantal goals nog wel op tien gebracht: 9-1.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 28