Gert Kruys, trainer van Holland na de verloren wedstrijd tegen IJsselmeervogels om het amateur landskampioenschap (Voetbal): "Ik vind niet dat de beste heeft gezegevierd. Want ik vind nog steeds dat wij dat zijn. Zeker in de eerste wed strijd en ook vandaag hebben we weer tachtig minuten het spel bepaald. De strijdlust heeft de doorslag gege ven. Na die 1-1 van Testalamuta dacht ik dat we ze had den liggen. Niet, dus. Het is knap van IJsselmeervogels dat ze elke keer weer naar het maximale van hun moge lijkheden kunnen spelen. Dat hebben wij niet gedaan. Maar kijk, als mijn spelers behalve technisch ook nog mentaal, fysiek en tactisch toppers waren, speelden ze natuurlijk niet bij Holland". Nogmaals IJsselmeervogels-trainer Erik Assink (Voetbal): "Dick Wahl, die lange spits van Holland, zei in het Utrechts Nieuwsblad dat er bij hen voor de wedstrijd tegen IJsselmeervogels maar een man of zes, zeven kwam trainen. De één sprong nog hoger dan de ander om maar blessures te voorkomen. Dat kan bij ons niet meer". Ronald Koeman is met zijn vrije trappen terug in Nederland (Voetbal): "Bij PSV bleven we na iedere training op het veld achter om te knallen op Pim Doesburg. Gullit, Van der Kuylen en ik. Van der Kuylen had natuurlijk een enorme staat van dienst en was een echte specialist. Hij zei altijd dat je iets moest inhouden bij het schieten. Je moet de bal góed raken. We deden het met en zonder muur. Over een muurtje heen schieten en dan scoren is mooier dan zo eentje die hard rechtdoor gaat. Bij Feyenoord kan ik ook nog wel wat leren wat dat betreft. Van Hanegem had ten slotte ook een heel aardig linkerpootje".

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 18