Ze zeggen... Frans Vermeulen, acht jaar trainer van Halsteren (hoofdklasse C), afgelopen jaar finalist in de Amstel Cup en winnaar van de Fair Play Cup (Voetbal): "We hanteren bij Halsteren de stelregel dat spelers zelf opdraaien voor de gevolgen van onnodige kaarten. Geel en rood dat echt de schuld van de speler zeifis, daar zijn we het als trainers en bestuur niet mee eens. Ageren tegen de scheidsrechter is bijvoorbeeld altijd zinloos. Want wie zo tegen een onnodige gele kaart aanloopt en later nog een prent krijgt die wel terecht is, wordt ge woon met rood geconfronteerd. En zoiets dient het be lang van een elftal bepaald niet. In zulke gevallen mag men dat geeltje administratiekosten mooi zelf betalen". Erik Assink, sinds afgelopen jaar trainer van amateur-landskampioen ljsselmeervogels (Voetbal): "Ik begon het seizoen met een hele groep jongens die voor het eerst bij een eersteklasser speelden, een aantal dat zelfs voor het eerste jaar bij de senioren zat. En dan is het de kunst om een ploeg neer te zetten die qua sfeer en qua teamgeest uitblinkt. Waar iedereen en dan ook echt niemand uitgezonderd onvoorwaardelijk een stapje extra voor de ander wil doen. En daarna was het een kwestie van de kip en het ei. We pakten vanaf het begin punten, waardoor er ook sfeer kwam. Maar andersom pakten we door die sfeer ook weer punten. En dan zit het ineens op alle fronten zo ontzettend mee. Ik heb steeds gezegd dat het een leeijaar zou worden, maar alles wat werd aangepakt veranderde in goud. Een sponsorloop levert 73.000 gulden op, er wordt een nieu we kantine neergezet, de supporters komen weer mas saal, ook naar uitwedstrijden. En in zo'n sfeer gedijt een ploeg, die in principe gemiddelde voetbalkwaliteiten heeft".

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 17